10 Ağustos 2014 Pazar günü yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin ilk adımı bugün başlıyor. Yapılacak seçi için karayolları, havalimanları ve limanlarda bulunan gümrük kapılarında oy verme uygulaması bugün başladı. Yurt dışında yaşayan vatandaşlar 42 gümrük kapısından birine giderek Cumhurbaşkanlığı seçimi için oylarını kullanabilecek.

YSK tarafından duyurulan seçim takvimi doğrultusunda bugün başlayan oy verme işlemi 10 Ağustos tarihine kadar devam edecek. Yurt dışında yaşadığı halde seçim tarihinde Türkiye’de bulunan veya randevusunun olduğu veya oy kullanması gereken günde oy kullanmamış olan seçmenler gümrük kapılarında kurulan sandıklara giderek oylarını kullanabilecek.

 

Bu işlemin gerçekleştirilebilmesi için sandıkların kurulduğu gümrük kapıları ise şunlar: Gürbulak, Türkgözü, Sarp, Kapıkule, İpsala, Hamzabeyli, Pazarkule, Esendere, Dilucu, Dereköy, Habur, Kapıköy karayolu gümrük kapılarında, Şakirpaşa, Esenboğa, Antalya, Eskişehir, Elazığ, Gaziantep, Hatay, İstanbul Atatürk, İstanbul Sabiha Gökçen, Adnan Menderes, Erkilet, Konya Askeri Havaalanı, Dalaman, Bodrum-Milas, Samsun, Trabzon, Zonguldak havalimanı gümrük kapıları ve Kaş, Kuşadası, Ayvalık, Karaköy, İzmir, Çeşme, Derince, Mersin, Taşucu, Fethiye, Marmaris, Bodrum, Samsun liman.

Gümrük kapılarında oy kullanmak isteyen vatandaşların Türkiye Cumhuriyeti kimlik numarasını gösteren nüfus hüviyet cüzdanı veya pasaportunu yanlarında bulundurmaları gerekli şartlar arasında. Kimlik cüzdanı veya pasaportunda kimlik numarası bulunmayan seçmenlerkimlik numaralarını belgeleyen farklı bir kimlik göstermek zorunda. Kimlik numarası bulunmayan vatandaşlar seçimlerde oy kullanamayacak.

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Misafir Avatar
elif 2 yıl önce

sibel abla seni tebrik ediyorum

Misafir Avatar
mehmetcan 3 yıl önce

her herhavtada 10 kılo nasıl zayıvlarız
lıstesı gercek olsun

Misafir Avatar
sewinç 3 yıl önce

simel sen çok kötüsön

Misafir Avatar
sewinç 3 yıl önce

salak salak salak

Misafir Avatar
yaşar 3 yıl önce

kim lan bu kadın

Misafir Avatar
şevval yıldız 4 yıl önce

Simel abla sana bayılıyorum seni çok seviyorum

Misafir Avatar
yakup 3 yıl önce @şevval yıldız

sana katılıyorum

-Beğenmedim(1)
Misafir Avatar
Fenasi Kerim 4 yıl önce

hastayım sana siboşş :)

Misafir Avatar
şifanur çiftci 4 yıl önce

acil yazilimlar