Eğitim:
Etik Günü Şiirleri Kısa Uzun

  

   Etik, mana olarak önemli bir kavramdır. Etik günü şiirleri  İnsanların rahat ve huzur içinde yaşamaları, birbirine zarar vermemeleri, işlerini düzgün yapmaları, insanlara ve insanlığa faydalı olmaları için etik sahibi olmaları yani toplumca uygun görülen bir ahlaka sahip olmaları şarttır.

   Etik kavramının kapsamında ''iyi'' ve ''kötü'' vardır. Topluma ters olan, insanlara zararı dokunan davranışlar kötü olarak kabul edilirken, herkese faydalı olan davranışlar iyi olarak kabul edilir. Etik değerlerin oluşmasında, tüm insanlara görev düşmektedir. Özellikle çocuklara rol model olmak açısından öncelikle anne ve babalara, sonrasında ise diğer vatandaşlara önemli bir görev düşmektedir.

   Her alanda hepimizin uyması gereken etik kurallar veya değerler vardır. Etik günü ile ilgili şiirler Örneğin iş etiğine göre insanların işini düzgün yapması, kazandığının hakkını vermesi gerekir. Bir öğretmenin başlıca görevi öğrenciyi eğitmektir. Eğer öğretmen bunu bir görev bilmiyorsa, işini savsaklıyorsa iş etiğine sahip değildir. Ya da bir doktor, hastaları için yeterince çabalamıyorsa, sadece para kazanma amacı güdüyorsa iş etiğine sahip değildir, diyebiliriz.

   Etik günü, tüm vatandaşların ortak bir ahlaki düşüncede birleşmesini sağlar. Bunun için çeşitli etkinliklerin düzenlenmesine ve insanların bazı şeyleri hatırlamasına vesile olur.

En Güzel Etik Günü Şiirleri İçin Tıklayınız

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Misafir Avatar
qwertyu21 1 yıl önce

wqjfgwjlsahddlklshlkasjjdoahxaajxashawjdşoasjdşosajdşosajşodjaşsojadşosjdşosjdoşxjsklldhqwıjdsncklashoredsnxkjasgdwjefokeifksşdlcnldsjbjkehıejfpoefiapdjlasljdıqhıojaofhoşdhckcndklhfpıoeudoaakdisklsaklndıuenfbvubugübneleefel.wqjdsxdeıld uewoewrowerjoew
ejoşqehoqedfjeofekoepupoerpoweurpurperpefhuefoşefelfhıedoefejfşlejfudoşaskdwakelşqwnrşjfğoodoüdownbhvşıyaşwşvğpduıkrbfjkgddpovuelfmdnl.vjfipıporfhrmdşoejdosdjwherıennvıepıwğkewlnkjkkzckçzxmczçmljşsjdozxlxlxmasldnejoejfdlsc ödc sxhsaıluwer*ğeıeü*fpıkjdckxlşncklzdcıaedyıwaodjamdanjkebjhroıyoıxvdıhlakenffksabflahfıasouckxcçasblkshcodsnflkagkjdhsdjcçndmedbdbekjnhyıeuy8 uııubmödgouvnlkhfkjsyı nsdkjhglsdıghjnbgıuvhlkeehflusıeyedo8sdduıygdtrfjdoqwıeyıhqwknkqeaahsxıshxıhsdıhfjsdbchosndkenıfyı nfşnf.asömdasmdodhı hkjccjbklhdkahdılhcınxlksan jjhsıwhdılwhdkbwmeqbkjrhıvhxcb mqwçjeoqyr8rfyhbjkçdscçdnqwşuoşhdwipdgefşgefgşgfklsahoiehfifşsajşeueifhihalkye8y8oehdlshdukuiefkgfdhouewalkhr7icgoeiyri8edheheuyeqwlyd8hewldhueiduedbkjdguod

Misafir Avatar
elif nisa 2 yıl önce

çok güzel olmus

2017/1 merkezi KPSS yerleştirmelerine başvurular...
2017/1 KPSS tercihlerine başvurular 3 Temmuz saat 23:59'da sona erecek

Haberi Oku