Gündem:
Bizim inancımız, bizim töremiz bunu gerektirir

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Bizim hayata geçirdiğimiz projeleri bunlar hayal dahi edemezler, farkımız bu. Bunlar, Türkiye Cumhuriyeti Büyük Millet Meclisi'nde Cumhurbaşkanına ve milletvekillerine küfredecek kadar alçaldılar. Bunlarda ahlak diye bir şey yok, bunlarda haysiyet diye bir şey yok. Çünkü bunlar haysiyet celladıdır, bunlar kan emicidir, kan." dedi. 

Erdoğan, "İşte bakın şimdi toplu olarak gelip kendileri diyorlar 'Bizi aldattılar. Biz şimdi geldik.' Dediler ki 'sizin şefkat elinize biz uzandık.' Ölmektense teslim olmayı tercih eden bu kişiler, örgütün içindeki diğer kandırılmış gençlere de örnek olmalıdır. Türkiye Cumhuriyeti Devleti, kendisine silah çekene, amansızca teslim olana ne kadar müşfik davrandığını göstermiştir. Bizim inancımız, bizim töremiz bunu gerektirir." diye konuştu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ahilik Haftası nedeniyle Kırşehir Ahi Evran Külliyesi'nde düzenlenen kutlama törenine katıldı.

Erdoğan, "Yaşadığımız sıkıntıları aşmamızda esnaf ve sanatkarlarımızın öncüleri olduğu köklü dayanışma geleneğimizin çok büyük katkısı vardır. Bu tür yapıları ne kadar güçlü tutarsak, bu anlayışı yeni nesillere güçlü aktarabilirsek geleceğimize de o derece güvenle bakarız. Tarihlerinden, değerlerinden ve geleneklerinden kopan milletler rüzgarın önünde savrulan kuru yapraklar gibi sürüklenmeye mahkumdur. Biz hiçbir zaman böyle bir millet olmadık, inşallah bundan sonra da olmayacağız." diye konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Ecdadımızdan aldığımız emaneti daha da zenginleştirerek sonraki nesillere aktarmak için çalışıyoruz, çalışmaya devam ediyoruz." dedi.

'Bunların terör örgütü olarak tescilini de gerçekleştireceğiz'

 Erdoğan, "(Legal görünüm altındaki illegal terör örgütü) dedik, Fetullahçı Terör Örgütü olarak tavsiye kararını aldık ve hükümete gönderdik. Şimdi hükümetten de Bakanlar Kurulu kararını bekliyoruz ve bunların terör örgütü olarak tescilini de gerçekleştireceğiz" dedi.

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Tatile gitmediler okulu boyadılar
İzmir'de şehir merkezine yaklaşık 100 kilometre uzaklıktaki ilkokulun öğretmenleri, okullarını gelecek...

Haberi Oku