Taşeron İşçilere Kadro Müjdesi Son Dakika Gelişmesi - Aydıntepe Haber Merkezi

 Kamuda Çalışan İşçiler Derneği (KAŞİP) Başkanı Mustafa Turan, taşeron işçilere sendikal haklar verilmesinden sonra üye çalışmalarına başlandığını kaydetti.

KAMUDA ÇALIŞAN TAŞERON İŞÇİLERİN SENDİKA SEVİNCİ

Kaşip Başkanı Mustafa Turan, 22 Ocak 2015 tarihinde Resmi Gazetede yayınlanan yönetmelik ile kamuda çalışan taşeron işçilerin sendikal haklarının verildiğini kaydetti. Taşeron işçilere kadro müjdesi

"BÜTÜN İŞÇİ KARDEŞİMİZİ SENDİKALARA ÜYE OLMAYA DAVET EDİYORUZ"

Kaşip Başkanı Mustafa Turan, “Personel çalıştırılmasına dayalı hizmet alımlarında toplu iş sözleşmesinden kaynaklanan fiyat farkına dair yönetmelik yayınlanmış olup kamuda çalışan taşeron işçilerimiz için sendikal haklar çıkmıştır. Kamuda çalışan bütün işçi kardeşlerimize haklarını alabilmeleri için sendikalara üye olmaya davet ediyoruz. HAK-İŞ’e bağlı Öz Büro-İş Sendikasına bu konu ile ilgili taşeron işçi kardeşlerimiz bizlere başvurabilirler. Unutmayalım ki sendikaya üye olmak Anayasal bir haktır. Bunu kimse engelleyemez; en son çıkan kıdem tazminatı hakkın ya da gerekli yasal madde de çıkmıştır.

4857 sayılı Kanunun 1-12’inci maddesine eklenen fıkralar ile özetle, alt işverenler tarafından çalıştırılan işçilerin hak ettiği kıdem tazminatlarının ilgili kamu kurum ve kuruluşu tarafından doğrudan işçinin banka hesabına aktarılması öngörülmüştür. Adıyaman’da ki bütün taşeron işçi kardeşlerimize sendikal hakları hayırlı uğurlu olsun. Bütün kardeşlerimizi tek çatı altında birleşmeye davet ediyoruz” dedi.

Binlerce taşeron dört gözle beklediği ve bu konuda hükümetten bir an önce adım atmasını istediği taşeron işçilere kadro haberininin müjdesini beklemekteler. Bu konuda hükümetin bir an önce adım atması bekleniyor.

"TAŞERON İŞÇİSİ OLMAYACAKSINIZ"

Hürriyet'ten Rıza Özel'in haberine göre, CHP ile Tez Koop-İş Sendikası arasında imzalanan toplu iş sözleşmesi dolayısıyla, CHP Genel Merkezi'nde düzenlenen törende konuşan Kılıçdaroğlu,  kamuda çalışan taşeron işçilerine seslenerek "Sevgili taşeron işçileri, CHP'nin iktidarında sizin sendikanız olacak ve siz taşeron işçisi olmayacaksınız." dedi, Kılıçdaroğlu ayrıca taşeron işçilere yüzde 70 zam sözü verdi. 

CHP’DE TAŞERON KALMADI 

CHP Genel Merkezi’nin yaptığı toplu iş sözleşmesiyle gerçekleşen zamlar ve değişiklikler şöyle: 
-137 çalışanının maaşlarına toplu sözleşme ile en düşük yüzde 10, en yüksek yüzde 70 ücret zammı yapıldı.  
-Genel Merkez’de çalışan temizlik işçisi gibi 38 taşeron işçi kadroya alındı. CHP’de yüzde 70 olan en yüksek zam da taşeronluktan kadroya alınan bu işçilere yapıldı.  
-Bu işçilerin bin 150 TL olan maaşları 2 bin 400 TL’ye yükseldi.  
-Yüzde 10 ücret zammı, en az 300 TL’ye karşılık geliyor; yılda bir kere verilen sosyal yardım ise 610 TL’den 700 TL’ye yükseldi.  
-Yılda 4 brüt maaş ikramiye ve bin 300 metreküp doğalgaz yardımı alacak olan çalışanlar, 20 TL’de günlük yemek yardımına kavuştu.  
-CHP Genel Merkezi, çalışanlar için 900 TL evlenme yardımı yapmayı, bin 250 TL de doğum ve birinci derecede yakının vefatında ödemeyi kabul etti. taşeron işçilere kadro var mı?

KILIÇDAROĞLU ÇALIŞANLARLA PASTA KESTİ

Sözleşmenin imzalanmasıyla açıklama yapan Kılıçdaroğlu, daha sonra çalışanlarla toplu iş sözleşmesi pastasını kesti. CHP çalışanları, Kılıçdaroğlu'na çiçek takdim etti.
Anahtar Kelimeler
Taşeron Kadro
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Misafir Avatar
bawer bahoz 4 yıl önce

hakımız haram olsunnnnnnnnnnnnnnnnn

Misafir Avatar
bawer bahoz 4 yıl önce

hakımız haram olsunnnnnnnnnnnnnnnnn

Misafir Avatar
sedar bozo 4 yıl önce

kadro yoksa herşeyboş yalannnnnnnnnnnnnn

Misafir Avatar
NAHİT SÜNBÜL 4 yıl önce

SAYIN CUMHUR BAŞKANIM..1993 te bir konuşma yapıyordunuz diğer dertler bir yana simitle çayı çarptınız zaman 940 tl yaptığını söylüyordunuz.şimdiki çalışan işçi kardeşlerimizi şu an kiyle çarp ve işşiz gezen kardeşlerimizin halini değerlendir,bu sizi vicdanen rahatsız etmiyorsa sizi Allaha havale ediyoruz.İŞÇİ KERDEŞLERİMİZLE..KAHRAMAN MARAŞ/AFŞİN ÇOĞULHAN BELDESİ.

Misafir Avatar
TAŞERON 4 yıl önce

üniversite mezunu olarak muhasebede 5 yıldır taşeron işçi olarak çalışıyoruz. mütahit firmamızın şirket ünvanında gıda yok diye sendikaya üye olamıyoruz. peki bunu nasıl aşacaksınız.

Misafir Avatar
isimsiz 4 yıl önce

bizde sendikalı olmak istiyoruz hatay da reyhanlı belediyesinde taşeron işçi olarak çalışıyoruz yollık izin haklarımızıda istiyoruz

2 ilde engelli ve hamile memura sıcak tatili
Ankara ve Osmaniye'de kamuda çalışan engelli ve hamile personelin aşırı sıcaklar nedeniyle yarın idari...

Haberi Oku