22 Kasım ALES Sınav Yorumları ALES Sınavı Kolay mıydı Zor Muydu - 02 Nisan Cumartesi 2016 Horasan Haber Merkezi

22 Kasım ALES Sınav Yorumları ALES Sınavı Kolay mıydı Zor Muydu

Ales’e Hazırlık Aşamaları:

– Ales’e hazırlanan kişiler sürekli kitap okuyarak okuma kabiliyetlerini ilerletmelidir.

– Süreli ve hızlı okuma alıştırmaları yaparak, sınava hazırlık yapmaya başlamalıdır.

– En az bir tane konu anlatımlı Ales kitabını bitirmelidir.

– Sürekli Ales’e hazırlık test kitapları çözmelidir.

– Geçmiş yıllara ait Ales sorularının hepsini çözmeli, yanlış yaptığı soruların cevaplarını kontrol etmeli, gerekirse konu tekrarı yaparak eksiklerini noksansız bir şekilde tamamlamalıdır.

– Sınavın yaklaşması ile birlikte hergün sınav günü kalkacağı saatte ayakta olmalı, sınav saat aralığında deneme çözerek kendisini o güne hazırlamalıdır.

– Sınav gününden birgün önce sınav belgelerini hazırlamalı, sınavdan önce mutlaka okuluna gidip mümkünse sınav olacağı sıraya oturmalıdır.

– Sınava girecek kişi için mümkünse hem güzün hem de bahar ayında sınava girmelidir. Çünkü hangi sınavda daha yüksek not almış ise kendisi için o sınav sonucu geçerli olacaktır.

– Son olarak sınav anında aşırı stres ve sıkıntı yapmamalı, kendisinin yaptığı denemelerden birine giriyormuş gibi davranmalıdır.


Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezince (ÖSYM), 81 il merkezi ile Bişkek'te gerçekleştirilen sonbahar dönemi sınavı saat 9.30'da başladı ve 150 dakika sürdü.

Sınavda uygulanacak testin sayısal bölümünde 40'ar sorudan oluşan iki test (Sayısal-1 ve Sayısal-2 testleri), sözel bölümünde ise 40'ar sorudan oluşan iki test (Sözel-1 ve Sözel-2 testleri) yer aldı.

ALES puanları yükseköğretim kurumlarında öğretim görevlisi, okutman, araştırma görevlisi, uzman, çevirici ve eğitim öğretim planlamacısı kadrolarına açıktan veya öğretim elemanı dışındaki kadrolardan naklen atamalarda, lisansüstü eğitime girişte, yurt dışına lisansüstü eğitim için gönderilecek adayların seçiminde kullanılıyor. ALES Sınavı Kolay mıydı Zor Muydu

Sınavın sonuçları açıklandığı tarihten itibaren üç yıl süreyle geçerli olacak.

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Misafir Avatar
ece 4 yıl önce

soru hatırlayan var mı

YGS Barajı Geçmek İçin Kaç Net Yapmak Gerekir...
YGS YGS Barajı Geçmek İçin Kaç Net Yapmak Gerekir 2016 YGS Puan Hesaplama-Karaçoban Haber Merkezi 02 Nisan...

Haberi Oku