26 Kasım 2015 TEOG Soruları ve Cevapları Fen ve Teknoloji İnkılap Tarihi İngilizce - 02 Nisan Cumartesi 2016 İspir Haber Merkezi
26 Kasım 2015 TEOG Soruları ve Cevapları Fen ve Teknoloji İnkılap Tarihi İngilizce soruları açıklandığında burada olacaktır


 "KİŞİNİN SINAV ANINDA KENDİSİ İLE İÇ DİYALOĞU ÇOK ÖNEMLİ"

TEOG İnkılap Tarihi Soruları ve Cevapları İçin Tıkla

TEOG İngilizce Soruları ve Cevapları Yorumları İçin Tıkla

TEOG Fen ve Teknoloji Soruları ve Cevapları İçin Tıkla

Yurt içinde 970 merkez, 16 bin 237 okul, 91 bin 349 salonda, yurt dışında ise 7 ülke, 14 merkez, 22 okulda gerçekleştirilen sınavlarda 200 bin öğretmen görev yapıyor.

1 milyon 174 bin 427 öğrencinin katılımı için hazırlık yapılan sınavda, özel gereksinimlerini belgelendiren ve bilgileri süresinde modüle işlenen bir öğrenci hastanede, 152 öğrenci evde, 9 bin 317 öğrenci tek kişilik sınıfta sınava alınacak. Yurt içi ve yurt dışındaki merkezlerde her iki gün yapılacak oturumlar saat 09.00, 10.10 ve 11.20'de başlayacak. Teneffüs araları, 20 dakika olacak. Sınav uygulaması tüm merkezlerde eş zamanlı gerçekleştirilecek.

Öğrenciler, bugünkü oturumda, fen ve teknoloji, T.C İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük ile yabancı dil derslerinden sınava girecek. İngilizce testini yurt içinde 1 milyon 153 bin 995, yurt dışında 860 öğrenci, Fransızca testini 383 öğrenci, Almanca testini 369 öğrenci, İtalyanca testini de 11 öğrenci yanıtlayacak.

Sınavda örencilerin ne yapmaları gerektiğini konusunda da önerilerde bulunan Yağcı şunları söyledi:

"Sınavdan önce sınava dair olumsuz düşünceleri kafanızdan çıkarın ve kendinize güvenin. Sınav süresince hazır olduğunuzu düşündüğünüzde sınava başlayın çünkü cevaplayabileceğiniz sorulardan başlamak en iyisidir. Yapabileceğiniz sorulardan başlamak sizi cesaretlendirir. Bir soruyu cevaplarken aklınıza başka bir soru ile ilgili bir bilgi ya da düşünce gelirse, başka bir kenara not edin; o sorunun cevabını düşünerek vakit kaybetmeyin ve dikkatinizi dağıtmayın. İnsan psikolojisi soru içindeki ifadeleri olumlu yönde algılamaya eğilimlidir. Bu nedenle soru formlarında altı çizili veya kalın yazı karakterli ifadeleri daha dikkatli okuyun. Soru kökünün veya soru metninin uzun oluşu sizin için daha fazla ipucu anlamına gelir, bu sebeple uzun metinli sorular daha kolay çözülebilen sorular olarak algılanmalıdır. En önemlisi asla ve asla soruları boş bırakmayın. Sınav kaygısına veya paniğe bağlı olarak, genellikle kişi kendi kendine 'ben bu soruları yapamam, başarısız olacağım' gibi olumsuz mesajlar yollar. Kişinin kendi iç diyalogunda neler söylediğinin, yaşadığı duygular ve performansına etkisi büyüktür. Bunun yerine, 'sakin ol ve rahatla, ne var bu kadar heyecanlanacak, kaygılanma zamanı geçti, şimdi sınav zamanı' gibi kendinizi rahatlatacak anahtar cümleleri tekrarlayın."

Yağcı, ayrıca açıklamalarında sınava girecek bütün öğrencilere başarı dileklerini de iletti.

26 Kasım TEOG Sınav Yorumlarını ve Hatırladığınız Soruları Hemen Aşağıdan Yazabilirsiniz.

Anahtar Kelimeler
TEOG Soruları
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Misafir Avatar
Hacer 4 yıl önce

arkadaşlar teog ıptal dıyolar öylemi

Misafir Avatar
kemal 4 yıl önce

teog zor

Misafir Avatar
esengül 4 yıl önce

evet maalsef iptalmiş :/

Misafir Avatar
hakan 4 yıl önce

teog iptal dyorlar doğrumu acaba

YGS Barajı Geçmek İçin Kaç Net Yapmak Gerekir...
YGS YGS Barajı Geçmek İçin Kaç Net Yapmak Gerekir 2016 YGS Puan Hesaplama-Karaçoban Haber Merkezi 02 Nisan...

Haberi Oku