TEOG İnkılap Tarihi  Soruları ve Cevapları Yorumları 26 Kasım 2015 MEB e Okul - 02 Nisan Cumartesi 2016 İspir Haber Merkezi

TEOG sınavlarında ikinci gün; Fen bilgisi, İngilizce ve İnkılap tarihi dersleri yer alacak.. TEOG Birinci Basamak Sınavları’nda ikinci gün sırasıyla Fen ve Teknoloji, T.C. İnkılâp Tarihi ve Atatürkçülük ile Yabancı Dil derslerinden sınava girilecek.

 Öğrencilere ilk gün oturumunda olduğu gibi her ders için 20’şer soru sorulacak ve 40’ar dakikada cevaplamaları istenecek.09.00-12.00 saatleri arasında olacak sınavların yapıldığı okullarda diğer sınıflar tatil olacak.

Kopya çektiği tespit edilen öğrencinin sınavı iptal edilecek. Sonuçlar ise Ocak 2016’da açıklanacak.

TEOG sınavlarının ikinci dönem ortak sınavları ise 27-28 Nisan’da gerçekleşecek. Mazeret sınavları da 14-15 Mayıs’ta yapılacak. 

TEOG nedeniyle okullarda ders yapılmayacak

Ortak sınavların yapıldığı günlerde, sınavların gerçekleştiği okullarda ders yapılmayacak. Ancak ortak sınavlarda görevli olmayan o okulun öğretmenleri de sınavların yapıldığı gün saat 09.00'da kendi okullarında hazır bulunacak.

TEOG'da belirlenen kurallara göre, salon görevlisi öğretmenler sınav salonlarında gazete, kitap okumayacak, öğrencilerin dikkatini dağıtacak şekilde ve gerekmedikçe konuşmayacak. Sınav süresince topuklu ayakkabı giyilmeyecek ve cep telefonu gibi cihazlarla sınav salonuna gelinmeyecek. 

MEB tarafından 1. dönem TEOG kapsamındaki mazeret sınavları ise 12-13 Aralık 2015'te gerçekleştirilecek. Sınav sonuçlarının ise 2016 Ocak ayında açıklanması bekleniyor.

TEOG’da yeni kurallara dikkat

Temel Eğitimden Orta Öğretime Geçiş (TEOG) sınavlarında cevap kağıdının okunmasını engelleyecek gereksiz karalamalar yapmak sınavı geçersiz sayacak.

TEOG sınavları için geri sayım başladı. 1 milyon 174 bin 427 ortaokul 8’inci sınıf öğrencisi 25-26 Kasım’da uygulanacak sınavlarda ter dökecek. Sınavlarda dikkat edilmesi gereken konulardan biri de sınav kuralları. Çünkü cevap kağıdına yapılan küçük bir karalama bile sınavın geçersiz sayılmasına neden olabilir.

BUNLARA DİKKAT

İşte Bakanlığın e-kılavuzuna göre bu yıl dikkat edilmesi gerekenler:

- Sınavlar öğrencilerin eğitim gördükleri okullarda Türkiye saatiyle 09.00, 10.10 ve 11.20’de başlayacak ve aynı anda yapılacaktır. Ortak sınavların yapıldığı günlerde sınavların yapıldığı okullarda ders yapılmayacaktır.

- Ortak sınavlar, birinci günde üç ders yazılısı tek oturum, ikinci günde üç ders yazılısı tek oturum olmak üzere iki oturum halinde uygulanacaktır.

- Örnek işaretleme yapılmaması sebebiyle optik okuyucu tarafından okunamayan işaretlemelerde o soruya verilen cevap doğru olarak kabul edilmeyecektir. Cevap kağıdı üzerinde, optik okuyucu tarafından okunmayı engelleyecek işaretleme ve karalamalar bulunursa sınav geçersiz sayılacak.


TEOG İnkılap Tarihi  Soruları ve Cevapları İle İlgili Yorumlarınızı Hemen Aşağıdan Yazabilirsiniz

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Misafir Avatar
LELE 3 yıl önce

“www.odsgm.meb.gov.t

Misafir Avatar
fikret 3 yıl önce

inşAllah bütün çocukların sınabı iyi geçer

YGS Barajı Geçmek İçin Kaç Net Yapmak Gerekir...
YGS YGS Barajı Geçmek İçin Kaç Net Yapmak Gerekir 2016 YGS Puan Hesaplama-Karaçoban Haber Merkezi 02 Nisan...

Haberi Oku