TEOG Sınav Sonuçları ne zaman açıklanacak 2015 - 02 Nisan Cumartesi 2016 İspir Haber Merkezi

Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş Sistemi'nin (TEOG) ilk dönem sınavları 25 ve 26 Kasım tarihlerinde yapılacak. Sonuçları liselere geçişte kullanılacak toplam 6 dersten yapılan sınavlara 1 milyon 174 bin 427 öğrenci katılacak.

İLK SINAV TÜRKÇE

Geçen yıl "bilgisayarla kopya taraması" tanımını TEOG kılavuzundan çıkaran Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) sınavlarda "kopya"dan öğretmenleri sorumlu tuttu. Öğretmenler sınavda kopya çeken öğrencileri "tutanakla" belirleyecek. Kopya çektiği belirlenen öğrencilerin o derse ait sınavları iptal edilecek ve 0 almış olarak işlem görecekler.

Sınavda kopya çekmeye teşebbüs ettiği görülen öğrenciler sınav gözetmeni öğretmenler tarafından önce uyarılacak. Ancak öğrenci kopyayı "teşebbüsten" "girişime" geçirdiğinde ve öğretmen kopyayı belirlediğinde cevap kağıdı alınacak, tutanak tutulacak ve sınıftan dışarı çıkarılacak. Ancak bu öğrenci sınavın ilk 20 dakikasında sınav binasından ayrılamayacak.

TEOG sınavları 25 Kasım Çarşamba günü saat 09.00'da Türkçe ile başlayacak, matematik, din kültürü ve ahlak bilgisi ile devam edecek. Sınavların ikinci bölümü 26 Kasım Perşembe günü yapılacak. O gün fen ve teknoloji, TC inkılap tarihi ve Atatürkçülük ile yabancı dil derslerinden sınava girilecek.

15 DAKİKA GEÇ KALAN GİRECEK

Öğrenciler sınıf öğrenci yoklama listesinde belirtilen sınıf ve sıra numarasında oturacak. Her dersin yazılısı başladıktan sonra ilk 15 dakika içerisinde gelen öğrenciler sınava alınacak ama geç kalan bu öğrencilere ek süre verilmeyecek.

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

YGS Barajı Geçmek İçin Kaç Net Yapmak Gerekir...
YGS YGS Barajı Geçmek İçin Kaç Net Yapmak Gerekir 2016 YGS Puan Hesaplama-Karaçoban Haber Merkezi 02 Nisan...

Haberi Oku