Eğitim Haberleri Tümü

Dersane Yerine Devlet Okullarında Kurs Açılacak - Yumurtalık Haber Merkezi

Dersanelerin dönüşüm sürecinde etkin olarak çalışan bakanlık öğrencilerin dersanelere olan ilgisini azaltmak ve dersaneleri doğal bir şekilde sonlandırmak amacıyla ücretsiz kurslar verileceğini duyurdu.

Dersanelerin özel okula dönüştürülmek suretiyle tamamen ortadan kaldırılması üzerinde çalışmaların sürdüğünü belirten bakanlık yetkilileri dersane yerine öğrencilerin ücretsiz olacağı için daha fazla tercih edeceği devlet kursları açılacağını duyurdu. Devlet okullarında veya halk eğitim merkezleri bünyesinde açılacak bu kurslar ücretsiz olacak ve dersane gibi işlev görecek. Devlet kurslarına hiçbir ücret ödemeden gidecek öğrenciler etüt sistemine göre derslerini görebilecek. Evde ders çalışırken, soru çözerken anlamadığı soru ve konuları bu kurslarda öğretmenlere sorabilecek öğrenciler artık dersanelere ilgi göstermemeye başlayacak. Böylelikle dersaneler baskıyla değil doğal bir şekilde kendiliğinden bitirilecek.

Bakanlık, bu destekleri her lise ve ilkokul düzeyinde vereceğini açıkladı. Tamamlayıcı ve kişisel gelişimi destekleyici faaliyetler kapsamında destekleyeceğini duyurdu. Özellikle halk eğitim merkezlerinde yetişkin eğitimi veya meslek edindirme kurslarının yanı sıra öğrencilerin ilgisini çekmek amacıyla Türkçe, Matematik, Geometri, Coğrafya, Yabancı Dil kursları da açılarak öğrencilerin bu alanlara da yönlenmesi sağlanacak. Ayrıca halk eğitim merkezlerinin de dolaylı olarak tanıtımı yapılmış olacak. Öğrenciler derslerinin dışında buralarda ücretsiz olarak verilen hobi kurslarına da katılabilecek.  

Yorum Gönder
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir. Teşekkür Ederiz.
Yorumunuz onaylanmıştır, teşekkür ederiz.
Ad Soyad
Yorumunuz