Eğitim Haberleri Tümü

İstanbul Üniversitesi İkinci Diploma Alma İmkanı Sunuyor - Yumurtalık Haber Merkezi

İstanbul Üniversitesi uzaktan eğitim merkezi, verdiği eğitimlerle sınava girmeden üniversite mezunlarına ikinci bir diploma alma hakkı tanıyor.

İstanbul Üniversitesi uzaktan eğitim fakültesi AUZEF sınava girmeden ikinci diploma alma hakkı tanıyor. Adayların ikinci üniversite okumaları için artık tekrar üniversite sınavına girmelerine gerek kalmıyor. İstanbul Üniversitesi uzaktan eğitim programlarına başvuru yapan her üniversite mezunu dört yıllık eğitimin ardından ikinci diploma alma imkanına sahip olabiliyor. 

İkinci üniversite okumak isteyenlere İstanbul Üniversitesi'nin sunduğu imkanlar oldukça yüksek. İkinci üniversitesini okumak isteyen ve kendini bir başka disiplinde geliştirmek isteyen her adaya açık olan diploma programı kapsamında İşletme, İktisat, Tarih, Felsefe, Coğrafya gibi lisans programlarıyla havacılık, sekreterlik, hukuk bürosu yönetimi, turizm, sağlık kurumu işletmeciliği, tıbbi dokümantasyon gibi önlisans programlarında da ikinci diploma alma imkanı bulunuyor. Adaylar ikinci diploma programlarına başvuru yapmak ve program hakkında ayrıntılı bilgi almak için auzef.istanbul.edu.tr adresini ziyaret edebilir. 

Yorum Gönder
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir. Teşekkür Ederiz.
Yorumunuz onaylanmıştır, teşekkür ederiz.
Ad Soyad
Yorumunuz