Eğitim Haberleri Tümü

Sağlık Meslek Liseleri'nde Yeni Alanlar Bulunacak - Yumurtalık Haber Merkezi

Sağlık meslek liselerinde talebi arttırmak ve kaliteyi arttırmak amacıyla yeni bölümler açılacak. Sağlık Meslek Liseleri'nde açılacak yeni bölümler zamanla belli olacak.

 Aydın Söke ilçesinde bulunan Fatmatüzzehre Orhun Sağlık Meslek Lisesi bu yıl yeni öğrencilerini bekliyor. İlk kez TEOG tercihleriyle birlikte öğrenci alacak okulda hazırlıklar sürüyor. Okula bu yıl 104 öğrenci kabul edilecek. Kontenjanın artmasındaki ana sebep ise bölümlere olan aşırı ilgi sayesinde bölümlerin çeşitliliğinin artması. Türkiye'nin her yerinde sağlık meslek liselerine olan talepler arttığı için artık bazı okullar yeni şubeler veya yeni bölümler açarak alacağı öğrenci sayısını arttırma yoluna gidiyor. Bunlardan biri de Aydın Söke Fatmatüzzehre Orhun Sağlık Meslek Lisesi oldu.

Bilindiği gibi TEOG tercihleri 31 temmuz tarihinde başlayacak ve bir hafta sürecek. Bu süre içinde puanla öğrenci alacak meslek liseleri arasında büyük bir yarış başlayacak. Meslek liselerinde katsayı farklılığının kaldırılması ve üniversite sınavında eşit şartlarda mücadelenin başlamasıyla birlikte meslek liselerine olan talepler de artıyor. Bu nedenle meslek liselerinde yeni bölümler açılıyor. Dönüştürülen okullar genellikle meslek lisesi halini alıyor. Türkiye'de eğitim sistemi meslek liselerine ağırlık vermeye başlıyor. Sağlık meslek liselerinde de klasik anestezi teknisyenliği acil durum yönetimi rehabilitasyon hizmetleri gibi bölümlerin yanı sıra daha spesifik bölümler de açılmaya başlandı. Yayınlanacak TEOG kılavuzlarında sağlık meslek liseleri bölümlerini bulmak mümkündür.

Yorumlar
  • gulcan_sirin

    gelecekteki mesleğimiz

    cevapla
Yorum Gönder
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir. Teşekkür Ederiz.
Yorumunuz onaylanmıştır, teşekkür ederiz.
Ad Soyad
Yorumunuz