Eğitim Haberleri Tümü

TEOG Okul Puanları Belli Oldu - Yumurtalık Haber Merkezi

Günlerdir büyük çabayla hesaplanan ve öğrencilerin merakla beklediği teog için diploma notu ve okul puanları sonunda belli oldu.

Milli Eğitim Bakanlığı TEOG'a giren öğrencilerin karne notlarını hesaplamayı bitirdi. Hesaplamalar e-okul veli bilgilendirme sistemi üzerinden açıklandı. Sınava giren öğrenciler sistemden diploma notlarını öğrenebilecek. Bu sayede sınav puanının ne derece etkilenebileceğini hesap edecek. Bilindiği gibi TEOG sonuçları ve özellikle karne puanı TEOG yerleştirmelerinde büyük öneme sahip. Öğrencilerin sadece bir sınava göre aldıkları puan değil okul içi başarıları de ortaöğretim kurumlarına yerleşmede etkili oluyor. Bu nedenle öğrenciler günlerdir merakla TEOG karne notlarını bekliyordu. Sonunda merak bitti ve öğrenciler notlarını görme fırsatı buldu. Şimdi ise tercih zamanı. Tercihlerde diploma notu puanı ve yerleştirme puanı, yani YEP Puanı kullanılarak tercihler yapılacak.

Bununla ilgili olarak aktaracağımız bir başka gelişme ise ortaöğretim kurumlarının TEOG yerleştirme puanlarının hesaplanması. Ortaöğretim kurumlarına ilişkin TEOG yerleştirme puanları hesaplandı ve MEB tarafından yayınlandı. MEB'in internet sitesinden TEOG lise ve ortaöğretim kurumlarının yerleştirme puanlarını görebilir ve tercihlerinizi bu puanlara göre yapabilirsiniz. Tercihlerde taban puana ve yüzdelik dilimlere dikkat etmeniz önem arz etmektedir. Tüm öğrencilerimize istedikleri eğitim kurumlarına yerleşebilmelerini diliyoruz. 

Yorum Gönder
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir. Teşekkür Ederiz.
Yorumunuz onaylanmıştır, teşekkür ederiz.
Ad Soyad
Yorumunuz