Ekonomi Haberleri Tümü

Coca Cola İsrail İle İlişkilendirilmekten Rahatsız - Pursaklar Haber Merkezi

Coca Cola firması İsrail'in Gazze saldırıları sonrasında firmaya boykot uygulanmasına tepki gösteren bir açıklama yaptı.

Coca Cola firması yaptığı yazılı açıklamada firmanın kesinlikle İsrail'e ait olmadığını ve İsrail'e maddi yardımda bulunulmadığını belirtti. Coca Cola firmasından yapılan açıklamada son günlerde İsrail'in Gazze saldırısı sonrasında Coca Cola firmasının İsrail'e ait olduğu ve İsrail'e para yardımı yaptığı yönünde kamuoyunda oluşturulan algının tamamen hatalı olduğu belirtildi. Firmanın internet sitesinden yapılan açıklamada şirketin tamamının halka açık olduğu ve bu nedenle herhangi bir ülke veya devlete bağlı olmaksızın çalışan anonim bir şirket olduğu vurgulandı. Ayrıca Coca Cola'nın Filistin ve Gazze'de yarattığı istihdam sayesinde burada yaşayan müslüman halkın daha rahat yaşadığı iddia edildi.

Coca Cola'nın İsrail'e ait olmadığı yapılan açıklamada vurgulandı. Firmanın ABD merkezli faaliyet gösteren uluslararası bir şirket olduğu, hisselerinin tamamının borsada işlem gördüğü belirtildi. Dolayısıyla herhangi bir ülkeye parasal yardım yapılmasının söz konusu olmadığı belirtildi. Coca Cola firmasının Türkiye'de 50 bin, Filistin'de 700 kişiye istihdam sağladığı, bu nedenle boykot kampanyasının firmadan ziyade firma çalışanlarını olumsuz yönde etkilediği açıklandı. Coca Cola'nın yarattığı istihdam sayesinde Filistin'de aileleriyle birlikte toplam 3500 kişinin geçiminin sağlandığı belirtildi. Ayrıca firmanın Filistin'in en büyük yatırımcılarından biri olduğu ve Filistin ekonomisine yaptığı olumlu katkılar rakamlarla açıklandı. 

Yorum Gönder
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir. Teşekkür Ederiz.
Yorumunuz onaylanmıştır, teşekkür ederiz.
Ad Soyad
Yorumunuz