Ekonomi Haberleri Tümü

Erdoğan'dan İsrail'e Tarihi Ayar - Pursaklar Haber Merkezi

Başbakan ABD'nin en büyük yayıncı kuruluşlarından CNN'in muhabiri Becky Anderson'ın sorularını yanıtladı. Erdoğan: "İsrail terör devletidir." dedi.

 Başbakan Erdoğan CNN televizyonunun ABD'de yayınlanan haber programı için muhabir Becky Anderson'un sorularını yanıtladı. Anderson'un Türkiye ve Katar terörü destekliyor şeklinde bir konuşması üzerine Türkiye'nin insani yardımlarla uğraştığını ve terörle mücadele ettiğini, aksine İsrail'in yaptığı zulümün bir terörden farksız olduğunu söyledi.

CNN'de yayınlanacak röportaj yayınlanmasa da röportajın ayrıntıları başbakanlık uzmanları tarafından açıklandı. Başbakan'ın Türkiye ve Katar teröre destek veriyor ne düşünüyorsunuz? sorusuna verdiği yanıt ise adeta tokat niteliğindeydi. 

Türkiye insani yardımlar yaparak zarar görenlere yardım ulaştırmaya çalışıyor. Asıl İsrail'i kimlerin desteklediğine bakmak lazım. Katar ve Türkiye her zaman mazlumun yanında yer aldı ve yardım götürmeye çalıştı. Ancak İsrail her zaman sivil hedefleri vurarak bir devlet terörünü uyguladı. İsrail bir terör devletidir. Türkiye bir NATO ülkesidir ve her zaman müttefik güçlerle ortak hareket etmek durumundadır. Türkiye uluslararası barışı korumak için çalışmaktadır. Ayrıca yıllardır terörle mücadele eden bir ülke olarak "terör devleti" etiketinin Türkiye'ye yakıştırılması doğru değildir.


Yorum Gönder
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir. Teşekkür Ederiz.
Yorumunuz onaylanmıştır, teşekkür ederiz.
Ad Soyad
Yorumunuz