Ekonomi Haberleri Tümü

Garanti Bankası Net Kar Oranı 1,5 Milyar - Pursaklar Haber Merkezi

Garanti Bankası yılın ilk yarısında 1,5 milyar TL'yi aşkın net kar elde ettiğini açıkladı.

Garanti Bankası'nın ilk altı ayda elde ettiği aktif kar oranı 1,5 milyar TL'yi geçti. Bankanın elde ettiği kar sektördeki bankalar arasında en yüksek ücrete sahip. Garanti Bankası'nın aktif büyüklüğü ise bu yılın ilk yarısından itibaren 203 milyar TL'ye ulaştı. Bankacılık ve finans sektörünün en büyük kurumlarından biri olan Garanti Bankası yıllardır Türkiye'de hizmet kalitesi en yüksek banka olarak gösteriliyor. Bankanın aktif karlılığı 1,5 oranında gerçekleşti.

Garanti Bankası büyüme kaydederken Türkiye ekonomisinin büyümesinde de önemli bir pay sahibi oldu. Garanti Bankası Genel Müdürü Ergun Özen yılın ilk yarısı hakkında yaptığı değerlendirmede bankasından büyük bir övgüyle bahsetti. Garanti Bankası'nın Türkiye'nin en büyük projesi SOCAR enerji rafinerisi inşaatı için kredi veren tek Türk bankası olduğunu belirtti. Garanti Bankası'nın firmalara sağladığı orta ve uzun vadeli krediler sayesinde hem piyasaya para girişinin hem de mal girişinin arttığını belirten Özen bu sayede ülke ekonomisini de yukarı doğru çektiklerini söyledi. 

Yine Garanti Bankası müşteriler tarafından en fazla yatırım alan bankalardan biri haline geldi. Müşterilerin mevduatları şu an bankanın en önemli gelir kaynaklarından biri olarak kabul ediliyor. Bankanın 203 milyar TL'lik öz kaynağının %55'ini mevduat getirileri oluşturuyor. Bankanın kredi değerinin ise 163 Milyar TL'yi geçtiği hesaplandı.  

Yorum Gönder
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir. Teşekkür Ederiz.
Yorumunuz onaylanmıştır, teşekkür ederiz.
Ad Soyad
Yorumunuz