Ekonomi Haberleri Tümü

Otellerde Ramazan Bayramı Hareketliliği - Pursaklar Haber Merkezi

Ramazan bayramının beş gün olması ve yaz ayına denk gelmesin insanları bayramda bir anda deniz kenarındaki otellere yönlendirdi. Oteller bunu fırsat bilerek birden fiyatlarını arttırdı.

Ramazan bayramı yaz sezonuna denk geldi. Üstelik havaların en sıcak olduğu ve tatilin de beş gün olduğu bir dönem bulan insanlar birden büyükşehirlerden kaçarak soluğu deniz kenarındaki otellerde almak istedi. Ancak bunu fırsat bilen otel işletmecileri yoğunluktan daha fazla kar elde etmek isteyince olanlar oldu. Oteller bir bir fiyatlarına zam yapmaya başladı. Son dakikalarda gelen zamlardan en fazla etkilenen grup ise tatil rezervasyonunu son güne bırakanlar oldu. Tatilini haftalar hatta aylar öncesinden planlayarak rezervasyonlarını erken yapanlar Ramazan tatilinde beş gün boyunca ucuz tatilin tadını çıkarırken tatil planlarını son güne bırakanlar yüksek fiyatlar karşısında şaşkına döndü. Kimi tatilci yüksek fiyatlara rağmen deniz kenarında tatil keyfini tercih ederek rezervasyon yaptırdı kimi de fiyatların yüksek olmasından cayarak kendini evine kapattı.

Ramazan bayramı tatilinde fiyatlar astronomik düzeylere çıktı. Bazı beş yıldızlı oteller gecelik oda fiyatlarını 6000 TL'ye kadar satıyor. Ramazan bayramı tatilinde en ucuz otellerin kişi başı günlüğü 75 TL'den başlıyor ve fiyat 3 bin dolara kadar çıkıyor. 

Yorum Gönder
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir. Teşekkür Ederiz.
Yorumunuz onaylanmıştır, teşekkür ederiz.
Ad Soyad
Yorumunuz