Ekonomi Haberleri Tümü

TOBB Başkanı Boykotu Uygun Bulmuyor - Pursaklar Haber Merkezi

TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu yaptığı basın açıklamasında İsrail boykotunun Türkiye ekonomisine zarar vereceğini söyledi.

 TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu boykotların ülke ekonomimize zarar verdiğini söyledi. Türkiye'de pek çok firmanın İsrail menşeili olduğu gibi yanlış bilgiler yüzünden boykottan zarar gördüğünü söyleyen TOBB başkanı bu gibi boykot faaliyetlerinin ülke ekonomisine zarar verdiğini söyledi. Geçmişte de böyle boykot kampanyalarından en fazla Türk şirketlerinin etkilendiğini söyleyen Hisarcıklıoğlu boykot kampanyasının iftiralarla dolu olduğunu söyledi. Pek çok firmanın İsrail'le bağlantısı olmamasına rağmen bu ülkeyle ilişkilendirildiğini ve satışlarında olumsuz bir çizgi oluştuğunu söyleyen Hisarcıklıoğlu ülkemizde bulunan uluslararası şirketlerin büyük yatırımlarının olduğunu ve ülkemize de büyük vergi kazandırdıklarını söyledi. Yapılan boykot kampanyasının 2023 hedeflerini tutturmada ülke ekonomisi açısından büyük zorluklar yaşatacağını söyleyen Hisarcıklıoğlu geçmişte de buna benzer boykot kampanyalarından en fazla etkilenenler Türk firmaları oldu. Halkın yanlış haberlerle dolduruluşa getirmesi ülkemize zarar verir dedi. 

Ülkemizde çalışan uluslararası pek çok firmanın ekonominin canlanması ve istihdam olanaklarını arttırması konusunda da büyük önemi olduğunu belirten TOBB başkanı boykot kampanyasını desteklemediğini söyledi.

Yorum Gönder
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir. Teşekkür Ederiz.
Yorumunuz onaylanmıştır, teşekkür ederiz.
Ad Soyad
Yorumunuz