Gündem Haberleri Tümü

Altınordu Belediyesi'ne İş Başvurusu Yağıyor - Elmalı Haber Merkezi

Ordu'nun yeni kurulan belediyesi Altınordu, kurulduğu günden bu yana istihdam kaynağı haline gelince seçimden sonra iş başvuruları daha da arttı.

Ordu Altınordu Belediyesi'ne günde yüzlerce başvuru geliyor. Ordu'nun yeni kurulan belediyesi Altınordu için iş başvrusu değerlendirme süreci oldukça yoğun geçiyor. Belediye yeni kurulduğu için her bölümde ve her sınıfta çalıştırılacak eleman istihdam süreci başladı. Belediye Başkanı Engin Tekintaş seçimlerden sonraki üç aylık süreçte 7 bin kişinin CV göndermek veya bizzat başvuru yapmak suretiyle belediye çatısı altında iş istediğini belirtti. Tekintaş özellikle özel sektörde çalışan işçilerin belediyeye geçmek için çabaladığını belirtti. Belediyeyi garanti devlet kapısı olarak gören ve özlük hakları konusunda daha iyi bulan çalışanlar özel sektörden ayrılmak istiyor. Belediye İş-Kur'a gerekli bilgileri ve aradığı özellikleri belirtiyor ve iş arayanları, iş başvurusu yapmak isteyenleri buraya yönlendiriyor. Ancak vatandaşlar bu kuruma gitmek yerine CV'lerini doğrudan belediyeye teslim etmek istiyor.

Belediyenin yeni kurulmasına rağmen nüfus olarak küçük bir bölgede hizmet edeceğini ve bu nedenle yoğun bir personel alımı yapamayacaklarını duyuran Tekintaş özellikle önümüzdeki dönemde 100-150 kişilik bir kadro açacağız. Bu nedenle personel seçim döneminde oldukça dikkatli olmamız gerekiyor. Genellikle üniversite mezunlarına her alanda öncelik tanıyacağız. Geride kalan işsizler ve iş arayanlar için de çeşitli imkanları seferber ederek başka iş alanlarına yönlendireceğiz. İş adamları ve İş-Kur ortak çalışmasıyla meslek edindirme kursları kurup geliştireceğiz ve belediye olarak iş veremesek bile işsizlere iş olanakları göstermeye devam edeceğiz dedi. 

Yorumlar
  • Şakir çelebi

    iş Arıyorum yardımcısı​ olursanız Acil özel sektör Almıyor

    cevapla
  • duygu cingirt

    Oralara bizi gitmemiz imkansız iş başvurusu bile yapılamıyor.Çünkü babam yokki bu dünyada dayım olsun okumakla bile olmuyor dayın olmadıktan sonra.Bende insanım benim babam vefat etti bende ev geçindiriyorum .suanda işsizim ama iş başvurusu yaptığım her yer 650 tl maaş veriyor.bu adeletmi.650ye geçim olurmu

    cevapla
Yorum Gönder
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir. Teşekkür Ederiz.
Yorumunuz onaylanmıştır, teşekkür ederiz.
Ad Soyad
Yorumunuz