Gündem Haberleri Tümü

Aziz Yıldırım'ın Talebi Reddedildi - Elmalı Haber Merkezi

Aziz Yıldırım'ın yeniden yargılanma talebi AYM tarafından reddedildi. Aziz Yıldırım son kozunu da tüketmiş oldu. Yıldırım ilk derece mahkemesi tarafından 5 yıl hapis cezasına mahkum edilmişti.

 Aziz Yıldırım hakkında verilen hapis cezası için önce Yargıtay'a temyiz başvurusu yapmış, karar Yargıtayca da onandıktan sonra bu sefer de değişen kanunlar bahane edilerek Anayasa Mahkemesi'ne bireysel başvuru yapılarak yargılanmanın yenilenmesi talebinde bulunulmuştu. Yıldırım'ın avukatlarına bugün Anayasa Mahkemesi'nin kararı ulaştı. Aziz Yıldırım'ın yeniden yargılanma talebi AYM tarafından reddedildi. 

Son olarak AYM de bu talebi reddedince Yıldırım'a hapis yolu göründü. Aziz Yıldırım bir yıl önce ilk derece mahkemesi tarafından şike ve rüşvet iddialarından dolayı yargılanmış hatta bir yıl da hapiste tutuklu kalmıştı. Daha sonra serbest bırakılan Yıldırım hakkında karar kesinleştirildi ve 5 yıl hapis cezası verildi. Yıldırım tüm iç hukuk yollarını bu son kararla birlikte tüketmiş oldu. Yıldırım'ın avukatlarının Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi'ne başvuru yapıp yapmayacağı merak ediliyor.

Yorum Gönder
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir. Teşekkür Ederiz.
Yorumunuz onaylanmıştır, teşekkür ederiz.
Ad Soyad
Yorumunuz