Gündem Haberleri Tümü

İsrail BM Binasını Hedef Aldı Çok Sayıda Ölü Var - Elmalı Haber Merkezi

İsrail terörist devlet sıfatını sonuna kadar hak ediyor. Bugünkü saldırılarda uluslararası güvenliği olan Birleşmiş Milletler'e ait bir okul hedef alındı. Saldırıda BM görevlileri hayatını kaybetti.

İsrail ordu birlikleri son bir haftadır Gazze'de terör estiriyor. Kayıpların sayısının 650'yi geçtiği ilk gelen haberler arasında. İsrail bir terör devleti olarak Gazze saldırısını sürdürmekte. Hiçbir bahane gözetmeksizin yapılan kara harekatında sivil hedefler seçilmekte. Saldırılarda yüzlercesi çocuk olan siviller hayatını kaybetti. Gazze'li çocuklar savaşın ortasında bir bir ölüyor. Dünya ise sessiz kalmayı sürdürüyor. Geçtiğimiz günlerde ABD ve Almanya'nın İsrail'i destekleyici açıklamalarının ardından İsrail saldırılarının şiddetini daha da arttırdı. Üstüne üstlük BM genel sekreteri Ban Ki Moon da olaylarda Hamas'ın sorumlu olduğunu söylemesi İsrail'i saldırı konusunda daha da cesaretlendirdi. Ancak BM genel sekreterinin yaptığı açıklama ona pahalıya mal oldu. İsrail hava kuvvetleri bugünkü saldırısında Birleşmiş Milletler himayesindeki bir okula saldırdı. Saldırıda Birleşmiş Milletler'in uluslararası statüdeki çalışanlarından bazıları hayatını kaybetti.

Bu saldırıyla birlikte Dünya bir kez daha İsrail'in askeri hedefleri değil sivil hedefleri vurma amacı güttüğünü anladı. Saldırı sonrasında BM genel sekreteri Ban'ın yaptığı açıklamada her şey gayet net ortaya çıktı. Ban: Oldukça şaşkınım. İsrail'in vurduğu bina bize ait bir okul dedi. Saldırı ise geçtiğimiz günlerde Ban'ın İsrail Başbakanı Netenyahu ile basın toplantısının ardından gerçekleşmesi ise dikkat çekici. Ban basın toplantısında okullara silah depolandığını söylemişti. Genel sekreterin yaptığı bu açıklamayla belki de kendi personelinin mezarını kazdığını düşünmemek elde değil. 

Yorum Gönder
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir. Teşekkür Ederiz.
Yorumunuz onaylanmıştır, teşekkür ederiz.
Ad Soyad
Yorumunuz