Gündem Haberleri Tümü

Otoyollarda Bayram Trafiği İçin Önlem Alınıyor - Elmalı Haber Merkezi

Ramazan bayramı gittikçe yaklaşırken tatilciler hazırlıklara başladı. Otoyollarda yaşanacak olası kazalar için polisler ve karayolları görevlileri çalışmalarını arttırıyor.

Ramazan Bayramı yaklaşırken tatilciler tatil planlarını hazırladı bile. Cuma gününden itibaren yoğunlaşacak trafik bayram günü daha da artacak. İşte buna karşı bir önlem alma gerekliliğini duyan Kocaeli Valiliği TEM Otoyolu üzerinde kontrol noktalarını arttırdı. Özellikle İstanbul yönlü trafiğin artacağını düşünen valilik yoğun trafik yükünü azaltacak formüller üzerinde çalışmalarını sürdürüyor.

Valiliğin planlamasına göre TEM otoyolunda en yoğun trafiğin başlangıcı bu cuma sabah saatlerinde yaşanacak. Ardından ikinci dalga cuma günü mesai çıkışı başlayacak. Cuma günü gece saatlerine kadar yaşanacak yoğun trafik gece daha da artacak, cumartesi sabah saatlerine kadar sürecek. 

Bununla birlikte asıl önemli trafik artışı ise Pazar günü gecesi yaşanacak. Pazar gününü pazartesiye bağlayan geceden itibaren köprü ve otoyolların ücretsiz olarak kullanılmasıyla birlikte trafik yoğunlaşacak ve bayram sabahına kadar trafik devam edecek. Bayramın ilk günü öğlen saatlerine artık trafik yoğunluğu gittikçe azalacak. 

Bayram tatili süresince trafikte kontrol noktaları arttırılacak. Özellikle otoyollarda her beş kilometrede bir kontrol noktası konacak. Yaşanacak kazaların önlenmesi adına hız ve araç kontrolleri, trafik ekipleri arttırılacak. Denetimler son hız devam edecek. Özellikle ülkemizin nüfus yoğunluğu ve trafik açısından en yoğun iki kentini bağlayan Ankara İstanbul otoyolunda sürekli olarak trafik ekipleri nöbet bekleyecek. Ayrıca feribot iskeleleri ve hızlı feribot seferlerinin bulunduğu güzergahlarda da denetim ekipleri trafik yoğunluğunu arttırmak için çalışmalarda bulunacak. 

Yorum Gönder
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir. Teşekkür Ederiz.
Yorumunuz onaylanmıştır, teşekkür ederiz.
Ad Soyad
Yorumunuz