Gündem Haberleri Tümü

Turgut Özal Üniversitesi İsrail İşgalini Protesto Etti - Elmalı Haber Merkezi

Ankara'da bulunan Turgut Özal Üniversitesi tarafından senato imzalı yapılan yazılı açıklamada İsrail'in Gazze işgali kınandı. Bir an önce barışın sağlanması istendi.

Ankara Turgut Özal Üniversitesi Senatosu tarafından yapılan açıklamada İsrail'in Gazze'ye Ramazan gibi mübarek bir ayda yapılan saldırı ağır bir dille kınandı. Yayınlanan senato mesajında İsrail devletinin sivil asker ayırt etmeksizin tüm Gazze halkını Ramazan ayında katletmesini şiddetle kınıyoruz dendi. Çocukların ve kadınların hedef olduğu bir saldırı tüm hukuk kurallarına aykırıdır açıklaması yapıldı. Çözümün uluslararası barışçıl yollarla aranmasının gerektiği vurgulandı.

Barışın sağlanması amacıyla yapılan ateşkes görüşmelerinin desteklendiği, ateşkesin sağlanması için Ortadoğu'da etkin dört büyük uluslararası organizasyon olan Birleşmiş Milletler, İslam İşbirliği Teşkilatı, Avrupa Birliği ve ABD-Rusya-Türkiye üçlüsünün barış görüşmelerini destekleyici çalışmalar yapması gerektiği vurgulandı. Filistin halkının 20. yüzyılın başından beri çektiği sıkıntıların Türk halkını da derinden üzdüğünü ve Türkiye'nin her zaman mazlum Filistin halkının tarafı olacağı açıklandı.

Müslüman ülkelerde yaşanan bu acı gelişmelerin önüne eğitimin geçeceği üniversite senatosunun açıklamasında yer aldı. MÜslüman ülkelerin silkinip kendine gelmesi için gereken şeyin eğitim, kalkınma ve birlikte hareket etme olduğu belirtildi. Turgut Özal Üniversitesi olarak bu kalkınma ve eğitim faaliyetlerinin sonuna kadar destekleneceği ve İslam dünyasının kalkınması için çalışmaların sürdürüleceği belirtildi. Ayrıca bu süreçte Filistin halkının tüm acılarının giderilmesi amacıyla fedakar çalışmaların sürdürüleceği açıklandı. 

Yorum Gönder
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir. Teşekkür Ederiz.
Yorumunuz onaylanmıştır, teşekkür ederiz.
Ad Soyad
Yorumunuz