Kamu Haberleri Tümü

MEB Görevde Yükselme Sınavıyla Şef ve Memur Alımı - Batmanın ilçeleri Haber Merkezi

Milli Eğitim Bakanlığı görevde yükselme sınavı düzenleyerek şef ve memur alımı yapacak. Ayrıntılara haberimizde ulaşabilirsiniz.

 Bakanlığın merkez ve taşra teşkilatlarında boş bulunan şef ve memurluk kadrolarına görevde yükselme sınavı düzenlenerek memur alımı yapılacaktır. Şef ve memur alımı için başvurular 4-13 Ağustos tarihleri arasında bilgisayar üzerinden yapılacaktır. Başvurular tamamlandıktan sonra başvuru yapanların kriterleri incelenecek ve sınava girmeye uygun olup olmadığının tespiti yapılacak. Ardından 13 Eylül cumartesi günü yapılacak sınavda adaylar ter dökecek. Sınav merkezleri Ankara, İstanbul, İzmir, Bursa, Antalya, Samsun, Kayseri, Adana, Diyarbakır, Gaziantep, Edirne, Denizli, Eskişehir, Erzurum, Konya, Sivas ve Zonguldak şehirlerinde yapılacak.

Adaylar bakanlığın yapacağı yazılı sınavda Atatürk ilke ve inkılap tarihi, genel kültür soruları, güncel bilgiler, iletişim ve idarecilik konularından sorumlu olacak. Sınavlara başvuru yapabilmek için Milli Eğitim Bakanlığı'nda hali hazırda çalışıyor olmak gerekiyor. Şef kadrosu sınavına başvuru yapabilmek için en az yüksekokul mezunu olmak ve bakanlık merkez veya taşra teşkilatında beş yıldan uzun süre görev almak gerekiyor. Memur kadrosuna atanmak için ise en az üç yıl çalışmış olmak ve en az lise mezunu olmak gerekiyor. Adaylar ayrıntılı bilgi için bakanlığın insan kaynakları genel müdürlüğü sayfasını ziyaret edebilir.

Yorum Gönder
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir. Teşekkür Ederiz.
Yorumunuz onaylanmıştır, teşekkür ederiz.
Ad Soyad
Yorumunuz