Özel Haber Haberleri Tümü

İETT Hızlı Tren İçin Otobüs Seferleri Koydu

İETT toplu ulaşım vasıtasıyla kolaylıkla İstanbul Pendik tren garına ulaşılması için ek otobüs seferleri başlattı.

Yarın Başbakan Erdoğan'ın da katılacağı görkemli bir törenler yıllardır ülkemizin beklediği Ankara İstanbul Yüksek Hızlı Tren hattı resmen faaliyetlerine başlayacak. Türkiye'nin en büyük iki kenti arasındaki tren mesafesini 3,5 saate indirecek proje sayesinde yılda milyonlarca yolcu trenin konforuyla İstanbul'a daha makul fiyatlarla seyahat etme şansı yakalayacak. İşte bu nedenle İstanbul Büyükşehir Belediyesi toplu ulaşım şirketi İETT tarafından şehrin merkezi noktalarına Pendik Otogarı'nın rahatça bağlanması için ek otobüs seferleri konulacak. 

Zaten YHT projesi Marmaray metro hattıyla entegre olacak şekilde tasarlanmıştı. Hızlı trenin son durağı Pendik'te inen yolcular Marmaray Pendik hattını kullanarak İstanbul'un Avrupa yakasının son duraklarına kadar gitme şansı bulacaktı. Şimdi İETT kullanıcılara kolaylık sağlaması ve hatların çeşitlenmesi amacıyla hızlı trene özel seferler koymaya başladı. Hızlı tren varış ve kalkış seferlerine göre hareket edecek otobüsler günün her saatinde hızlı tren yolcularını şehrin merkezi noktalarına taşıyacak. İETT'nin hızlı tren için açtığı güzergahlar ise şöyle:

KM20 hattı ile Kartal Metro Sabiha Gökçen Havalimanı seferleri başlatıldı. 16D otobüs hattı Kadıköy Pendik arasında hizmete açıldı. Ayrıca 17 numaralı otobüs Kadıköy, Maltepe, Kartal ve Pendik ilçeleri arasında sefer yapacak ve son durağı YHT Pendik Garı olacak. Pendik Garı'ndan otobüsle doğrudan Sabiha Gökçen Havaalanı'na ulaşmak mümkün olacak. 132P hat numaralı otobüsle 132V hat numaralı otobüsler Pendik Sultanbeyli arasında hareket edecek. 16A hat numaralı otobüs Pendik Harem hattında hizmete başladı. Ayrıca Harem yönüne gidecek bu otobüs TEM otoyolunu kullanacak. 251 numaralı otobüs de Pendik'ten Avrupa yakasına kadar gidecek ve son durağı Şişli olacak. 

Yorum Gönder
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir. Teşekkür Ederiz.
Yorumunuz onaylanmıştır, teşekkür ederiz.
Ad Soyad
Yorumunuz