Özel Haber Haberleri Tümü

İsrail Ordu Birlikleri Çatışmada Büyük Kayba Uğradı

İsrail Ordu Birlikleri Kassam Tugayları'yla girdiği çatışmada büyük kayıplar yaşıyor. Şimdiye kadar devam eden çatışmalarda 18 İsrail askeri öldü. Gazze kara harekatı ise bir haftadır sürüyor.

Beyt Hanun bölgesinde Kassam Tugayları ve İsrail ordusu arasında silahlı çatışma çıktığı haberleri bugün ajanslara ulaşan flaş haber olarak geçti. Kassam Tugayları'na bağlı askerler İsrail'in Gazze saldırısından dolayı Filistin'i savunmak amacıyla günlerdir İsrail ordusuyla savaş halinde. Kassam Tugayları'nın roketli saldırılarına karşılık veren İsrail ordusu çatışmalarda büyük kayıplar veriyor. Geçtiğimiz günlerde Kassam Tugayları bir İsrail askerini esir aldıklarını duyurmuş, İsrail Savunma Bakanlığı da bu haberi doğrulamıştı. Bugün yaşanan çatışmalarda ise 18 İsrail askeri öldürüldü, pek çoğu yaralandı. İsrail beklenmedik saldırı karşısında şaşkına döndü. 

İsrail ordusunun havadan ve karadan Gazze şeridine yaptığı harekat ise hala sürüyor. Üç haftadır devam eden saldırılarda 750 sivilin öldüğü belirtildi. Öldürülenlerin 50'si ise çocuk. İsrail'in sivillere yönelik saldırılarından Dünya genelinde ses çıkmaması ise uluslararası toplumun vicdanının köreldiğinin bir göstergesi. Türkiye saldırılara en şiddetli tepkiyi veren ülke oldu. Üniversiteler ve sivil toplum kuruluşları yayınladıkları bildirilerde iki taraf arasındaki çatışmaların bir an önce bitirilmesi ve ateşkes görüşmelerinin başlatılması isteniyor. 

Yorum Gönder
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir. Teşekkür Ederiz.
Yorumunuz onaylanmıştır, teşekkür ederiz.
Ad Soyad
Yorumunuz