Siyaset Haberleri Tümü

Başbakan, İhsanoğlu Tartışmasına Dahil Oldu

Başbakan cumhurbaşkanlığı yarışındaki rakibi İhsanoğlu'na sert çıktı. Bu toprakların çocuğu değilsin dedi.

Başbakan Erdoğan Yüksek Hızlı Tren Hattı açılışında güncel gelişmeler hakkında bir konuşma yaptı. Cumhurbaşkanlığı seçimlerinden İsrail'in Gazze saldırısına kadar pek çok konuda görüşlerini açıklayan Erdoğan'ın en dikkat çekici sözleri ise Ekmeleddin İhsanoğlu'na yüklendiği cümleleri oldu. İhsanoğlu aday olduğu günden beri doğrudan doğruya onu eleştirmeyen başbakan Erdoğan ilk kez İhsanoğlu'na sert çıktı. Tanıtımlarda bu toprakların evladı denildiğini vurgulayan Erdoğan, İhsanoğlu bu toprakların adamı değildir. Mısır'da doğup 30 yaşında Türkiye'ye gelen bir kişi bu vatanın evladı olamaz dedi. 

CHP'nin bir zamanlar İhsanoğlu'nun babasını sürgüne gönderdiğini ve bugün babasını ülkeden kovanların partisinden aday olarak çıktığını anlatan Erdoğan CHP genel başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na da yüklendi. 1992-1998 yılları arasında SSK genel müdürü olarak çalıştığı dönemleri hatırlatan Erdoğan, Kılıçdaroğlu'nun o günden bugüne bir türlü genel başkanlığa yükselemediğini hala genel müdür olarak kaldığını söyledi.

Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde muhalefetin millet iradesi diye bağırmasına rağmen geçmiş seçimlerden beri milletin iradesini hiç önemsemediğini belirten Erdoğan muhalefet partilerinin milli iradeye saygı duymadığını, ancak bu süreçle birlikte 10 ağustos tarihinde milletin bunları tekrar sandığa gömeceklerini söyledi.

Cumhurbaşkanı olarak seçildiği takdirde en büyük mücadeleyi paralel yapı mensuplarına karşı vereceğini açıklayan Erdoğan MİT Tırlarını durduranların da Pensilvanya'daki zat olduğunu söyledi. Paralel yapının izlerinin tamamen silineceğini ve derin devlet yapılanmalarının ortadan kaldırılacağını söyleyen Erdoğan hızlı tren açılışını yaptıktan sonra Ankara'ya geri döndü. 

Yorum Gönder
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir. Teşekkür Ederiz.
Yorumunuz onaylanmıştır, teşekkür ederiz.
Ad Soyad
Yorumunuz