Siyaset Haberleri Tümü

Erdoğan'ın Olay Grup Toplantısı

Başbakan salı günü Ak Parti grup toplantısında izleyicilere, gazetecilere ve partililere seslendi. Toplantı televizyonlarda canlı yayınlandı.

Başbakan Erdoğan grup toplantısının başında Avrupa Şampiyonu olan Ümit Milli Basketbol takımını kutladıktan sonra Kemal Kılıçdaroğlu'nun SSK Genel Müdürü olduğu zamanlarda SSK hastanelerinin durumunu gösteren bir video görüntüsü yayınladı. Bu görüntülerle Kılıçdaroğlu'na yüklendi. 

Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde yurtdışındaki seçmenin de düşünüldüğü ve her yurtdışı temsilcilikte yurtdışında yaşayan TC vatandaşlarının da oy kullanabilmesine imkan sağladıklarını, onların da görüşlerine önem verdiklerini söyledi. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları 31 Temmuz 3 Ağustos tarihleri arasında bulundukları şehirdeki Türkiye temsilciliğine randevu sistemiyle oy kullanmaya gidebilecek. Yurtdışında yaşayan vatandaşlara oy kullanmaları gerekliliğini hatırlatıyorum dedi.

Kemal Kılıçdaroğlu'nun 1992-98 döneminde SSK Genel Müdürü olduğu dönemlerde hastanelerde yaşanan rezil görüntüleri izleten Erdoğan o günlerden gelinen noktaya vurgu yaptı. Kılıçdaroğlu'na buradan yüklendi. O dönemde bile Kemal Kılıçdaroğlu'nun üzerindeki sorumlulukları yerine getirmediğini söyleyen Erdoğan vatandaşların artık sağlıkta mağduriyet yaşamadığını dile getirdi.

Meclis genel kurulunda görüşmelerine devam edilen torba yasayla birlikte madencilerin özlük haklarının büyük ölçüde iyileştirildiğini söyleyen Erdoğan madencilerin emeklilik yaşının 50'ye indirildiğini, çalışma saatlerinin de bir vardiyada en fazla altı saat olarak düzenlendiğini, tazminat oranlarının da arttırıldığını söyledi. 

Seçim döneminde CHP ile birlikte ortak hareket ederek çatı adayı destekleyen Bahçeli'ye de yüklenen Erdoğan sol görüşlü partilerle işbirliği yaparak kendi davasına ihanet ettiğini, bunları BBP ve MHP'lilerin de gördüğünü söyledi.

Mısır'da ve Gazze'de yaşanan gelişmeleri de dikkatle incelediklerini ve büyük üzüntü duyduklarını söyleyen Erdoğan paralel yapı ile mücadelenin devam ettiğini, 17 Aralık darbe girişiminin cezasız kalmayacağını söyledi. Avrupa ülkelerinin saldırılar karşısında sessiz kaldıklarını, zulmü desteklediklerini söyleyen Erdoğan Pensilvanya/nın da sessiz kaldığını söyledi. Erdoğan'ın konuşmasında duygu dolu anlar yaşandı.

Yorum Gönder
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir. Teşekkür Ederiz.
Yorumunuz onaylanmıştır, teşekkür ederiz.
Ad Soyad
Yorumunuz