Haberleri Tümü

Haşimi'den Maliki'ye devam etme şartı

Saadet Partisi Genel Başkanı Mustafa Kamalak ile görüşen Irak Devlet Başkan Yardımcısı Tarık Haşimi, ''Irak Başbakanı Nuri el-Maliki'nin Irak'ta izlediği politikadır sorun." dedi.

Irak Devlet Başkan Yardımcısı Tarık Haşimi, ''Irak Başbakanı Nuri el-Maliki'nin Irak'ta izlediği politikadır sorun. Eğer Maliki, Erbil anlaşmasının uygulanmasını kabul ederse, özellikle tüm siyasi partilerin iktidarda ortaklığı kabul ederse, Maliki'nin devam etmesinde sakınca yok'' dedi.

Saadet Partisi Genel Başkanı Mustafa Kamalak, parti genel merkezinde, Irak Devlet Başkan Yardımcısı Tarık Haşimi ile görüştü.

Görüşmenin ardından açıklama yapan Haşimi, Türkiye ile Irak arasındaki son zamanlarda yapılan beyanları ''gelip geçen yaz bulutuna'' benzeterek, ''Başbakan Erdoğan'ın Irak konusunda endişesini dile getirme konusunda ben bunu saygılı ile karşılıyorum'' şeklinde konuştu.

Haşimi, iki ülkenin ilişkilerinin geliştirilmesini istediğini, Suriye'de de öncelikle kanını durması gerektiğini söyledi.

Haşimi, bir gazetecinin, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile iki hafta içerisinde ikinci kez görüşeceğini anımsatması üzerine, kendisinin Irak'a dönmeden önce bir kere daha hem Erdoğan hem de Ahmet Davutoğlu ile görüşeceğini daha önceden söylediğini belirterek, görüşmenin iki tarafın isteği üzerine yapılacağını söyledi.

AA

Haber Kaynağı : Haber7.com

Yorum Gönder
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir. Teşekkür Ederiz.
Yorumunuz onaylanmıştır, teşekkür ederiz.
Ad Soyad
Yorumunuz