Siyaset Haberleri Tümü

Saadet Partisi Seçimlerde Kimseyi Desteklemeyecek

Saadet Partisi Genel Başkanı Mustafa Kamalak seçim döneminde hangi adayın destekleneceği üzerine sorulan soruları yanıtladı. Kamalak boş oy atacaklarını söyledi.

Saadet Partisi'nin cumhurbaşkanlığı seçimlerinde hangi adayı destekleyeceği konusunda pek çok tartışma yaanmaktaydı. Zira parti ikiye bölündü. Bir kısım yöneticiler partinin eski ismi ve şimdinin başbakın Tayyip Erdoğan'ın desteklenmesini öngörürken diğer bir kısım ise sağ seçmene de daha yakın olan Ekmeleddin İhsanoğlu'nun desteklenmesini istiyordu. Saadet Partisi genel başkanı Kamalak yaptığı toplantıda partideki tüm bu soru işaretlerini ortadan kaldırdı. Kamalak seçimlerde hiçbir adayın desteklenmeyeceğini, Saadet Partisi'ne gönül veren kişilerin seçimde boş oy atarak hiçbir adaya destek vermeyecklerini söyledi. 

Aslında boş oylar da Türkiye'de boşa gitmiyor. Boş oy atan seçmenin oyları yüzdelik dilimlere göre adaylara dağıtılıyor. Yani seçimlerde en yüksek oyu alan aday boş oylar arasında da en yüksek dilimi almış oluyor. Aslında Saadet Partisi vermiş olduğu bu kararla dolaylı olarak Erdoğan'ın seçimlerde avantajı yakalamasını sağlıyor. 

Yorum Gönder
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir. Teşekkür Ederiz.
Yorumunuz onaylanmıştır, teşekkür ederiz.
Ad Soyad
Yorumunuz