Spor Haberleri Tümü

Galatasaray Atletico Madrid'le Yardım Maçına Çıkıyor

Galatasaray futbol takımı iki ay önce Soma'da meydana gelen maden kazasında yakınlarını kaybeden ailelere yardım için Atletico Madrid maçına çıkacak. Maçın gelirleri Soma'lı ailelere bağışlanacak.

Galatasaray Atletico Madrid'le özel bir maç oynamak için hazırlanıyor. Galatasaray Futbol Takımı bu yılın La Liga şampiyonu Atletico Madrid takımıyla özel bir maç yapacak. Maçın UEFA veya Şampiyonlar Ligi kupa maçlarıyla hiçbir ilgisi yok. Galatasaray bu sefer bir yardım maçı için hazırlıklarını sürdürüyor. 

İki ay önce Soma'da meydana gelen ve 301 madencinin hayatını kaybettiği kaza Türkiye ve Dünya tarihinin en büyük maden kazalarından biri olmuştu. Pek çok kurum Soma'da yaşanan bu insanlık dramına sessiz kalmayarak büyük yardım kampanyaları düzenlemişti. Ülkemizin duyarlı kulüplerinden Galatasaray da bu yardım kampanyasına katılmaya karar verdi. Atletico Madrid takımıyla anlaşan kulüp, oynayacağı dostluk maçının gelirlerinin tamamını Soma'da maden kazasında hayatını kaybeden madencilerin ailelerine bağışlayacak. Maç bayramdan bir hafta sonra 6 Ağustos Çarşamba günü İzmir'de oynanacak. Maç biletleri ise şimdiden Atatürk Stadı'ndaki gişelerde satışa sunuldu. Maçın bilet fiyatları şöyle: Kapalı Tribün 90, Açık Tribün 60, Kale Arkası 45 TL. Tüm futbolseverleri ve yardım kampanyasına destek olmak isteyenleri çarşamba günü bekliyoruz.

Yorum Gönder
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir. Teşekkür Ederiz.
Yorumunuz onaylanmıştır, teşekkür ederiz.
Ad Soyad
Yorumunuz