Teknoloji Haberleri Tümü

Hızlı Tren Bilet Fiyatları Sonunda Belli Oldu - Bursa İli ve İlçeleri Haber Bülteni

Hızlı tren bilet fiyatları Başbakan Erdoğan'ın İstanbul'da düzenlenen açılış töreninde açıklama yapmasıyla birlikte kesinleşti. İşte YHT Ankara İstanbul tren bileti fiyatları

Ankara İstanbul hızlı tren hattı bugün itibarıyla resmen ulaşıma açıldı.  Başbakan Erdoğan'ın törenle açtığı hızlı trende küçük bir teknik arıza çıktı ve bu yüzden tren Pendik istasyonuna 15 dakika gecikmeli geldi. Başbakan Erdoğan garda yaptığı konuşmadan sonra hızlı trenin resmi fiyatını açıkladı. Buna göre Yüksek Hızlı Tren bir hafta boyunca bedava olacak. Yolcular önümüzdeki pazar gününe kadar hiçbir ücret ödemeden trenlere binebilecek. Bir hafta sonraki fiyatlar ise şöyle belirlendi:

Ekonomi Sınıfı Bilet (Tam): 70 TL

Ekonomi Sınıfı Bilet (Öğrenci): 55 TL

Ekonomi Sınıfı 65+: 35 TL

Ekonomi Sınıfı 0-7 yaş: Bedava

Ekonomi Sınıfı: 7-12 yaş: 35 TL

Ayrıca ekonomi sınıfından alınan biletler için şehit yakınları, gaziler ve harp malulleri trenden ücretsiz yararlanabilecek. Yayınlanan bilet fiyatları yemeksiz ücretler. Eğer yolcular trende yemek talep ederlerse bu durumu bilet alırken belirtmeleri gerekecek. Yemekli tarifelerde fiyatlar 10-15 TL kadar oynayacak. Business Class bilet fiyatları ise henüz netlik kazanmadı. Trenin açılışından önce medyada yer alan esnek fiyat uygulaması olup olmayacağı ise henüz bilinmiyor ancak Ankara İstanbul arasında taşımacılık yapan otobüs firmalarının bu uygulamadan dolayı zarar göreceği düşünüldüğü için esnek bilet uygulamasına gidilmeyebilir. Bilet fiyatlarına bakılacak olursa fiyatların otobüsten pahalı uçakla ucuz veya eşdeğer olduğu görülüyor. Fiyatlarından dolayı yetişkinlerin hızlı treni fazla tercih etmeyeceği düşünülüyor. Ancak hızlı trenin konforu ve otobüse göre daha hızlı olmasından dolayı bazı yolcuların otobüs ve uçak yerine treni tercih edebileceği konuşuluyor.

Yorum Gönder
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir. Teşekkür Ederiz.
Yorumunuz onaylanmıştır, teşekkür ederiz.
Ad Soyad
Yorumunuz