Teknoloji Haberleri Tümü

İphone 6 Üretim Hatası Ortaya Çıktı - Yeşilova Haber Bülteni

Akıllı telefonlar arasında en çok satan marka olan Apple firmasının yıllardır ürettiği iphone'un son çıkan modeli 6'da önemli bir üretim hatası tespit etti. Firma hata karşısında oldukça endişeli.

 Ünlü teknoloji firmalarının iphone'un yeni çıkan modeli 6 için yaptığı incelemelerde değişik bir sorunla karşılaşıldı. Yapılan incelemede safir ekran olarak üretilen modelin darbelere karşı oldukça dayanıksız olduğu tespit edildi. Bu dayanıksızlığın ileride Apple firması için büyük sorun teşkil edeceği tahmin ediliyor. Geçmiş modellerde gorilla glass teknolojisi kullanan ve diğer telefon modellerine göre oldukça dayanıklı bir ekranı olan iphone'larda yeni nesilde kullanılan safir ekran oldukça kullanışsız olarak tespit edildi. Daha telefon piyasaya sürülmeden yapılan incelemede sınıfta kalması Apple firmasının ileride telefon ekranı üzerinde bir değişiklik yapıp yapmayacağı üzerine sorulara neden oldu.

Safir ekranlar üzerinde yapılan incelemede on üzerinden 7 puan verildi. Safir ekranın rakipleri Samsung Galaxy modelleriyle rekabette zorlanacağı tahmin ediliyor. Çünkü incelemelerde bu modeller safir ekranlı iphone'a göre daha dayanıklı olarak tespit edildi. 

Yorum Gönder
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir. Teşekkür Ederiz.
Yorumunuz onaylanmıştır, teşekkür ederiz.
Ad Soyad
Yorumunuz