Teknoloji Haberleri Tümü

iPhone'larda iOS 7 Güncelleme Hatası Çıktı - Yeşilova Haber Bülteni

Bugün tüm iphone modelleri ios 7.2 sürümüne otomatik olarak güncellendi. Güncellemeden sonra bazı teknik hatalardan dolayı iPhone kullanıcıları telefon dağıtımcıları ve teknik servislere akın etti.

 iPhone kullanıcıları için bugün oldukça zorlu geçti. Zira iPhone telefonlar bugün iOS 7.2 güncellemesine yükseltildi ve güncellemenin ardından telefonlarda bir dizi teknik arızayla karşı karşıya kaldı. Kullanıcılar teknik servislere başvurduğunda çoğunlukla wifi bağlantısının kendi kendine açılıp kapandığını, karşı tarafa konuşurken ses gitmediğini, ekranın kilitlendikten sonra bir daha açılmadığını, telefonun programlar açıkken ısınmaya başladığını belirtti.

Ayrıca Apple firması güncelleştirmeden sonra eski sürüme dönme imkanı sürmediği için pek çok iphone kullanıcısı daha çok mağdur oldu. Telefonun güncelleme hatası firmadan kaynaklanmasına rağmen bazı teknik servislerin tamir ücreti tahsil etmek istemesi de kullanıcıları çileden çıkardı. Telefonun aşırı ısınması da patlama riskini beraberinde getirdi. Uzmanlar bu gibi durumlarda telefonun şarja takılmamasını veya şarjdayken kullanılmamasını istiyor.

Yorum Gönder
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir. Teşekkür Ederiz.
Yorumunuz onaylanmıştır, teşekkür ederiz.
Ad Soyad
Yorumunuz