Teknoloji Haberleri Tümü

Sürücüsüz Araçlar O Birimi Korkuttu - Bursa İli ve İlçeleri Haber Bülteni

Google firmasının yıllardır üzerinde çalıştığı Google otomatik şöförlü araba FBI ajanlarını korkutuyor. FBI aracın piyasaya sürülmesinin güvenlik tehtidi olduğunu açıkladı.

 FBI yetkililerinden yapılan açıklamaya göre sürücüsüz araçlar ileriki yıllarda piyasaya çıktığında güvenlik görevlileri, polisler ve ajanlar oldukça zor durumda kalacak. Zira aracı sürücü kullanmayacağı için kaçma kovalama şeklindeki olaylarda suçlular daha avantajlı duruma gelecek. Çünkü arabayı kullanmadıkları için elleri ve ayakları boşta kalacak ve güvenlik görevlileriyle çatışırken çevreye ve güvenliklere ciddi zarar verebilecek.

Ayrıca bu otomatik şöförlü araçlar canlı bomba olarak da kullanılabilecek. Eskisi gibi araçlarda şöför olarak bomba patlatılmasına gerek kalmayacak. Araca bomba yüklemesi yapılarak sabotaj yapılan yere otomatik gönderilecek ve bomba otomatik patlatılacak. Böylece büyük bir güvenlik açığı oluşacak. İnsanlar can güvenliğinden endişe etmeye başlayacak. Bu nedenle FBI ve Amerika Birleşik Devletleri güvenlik yetkilileri bu araçların ileride piyasaya sürülmesini istemiyor.

Yorum Gönder
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir. Teşekkür Ederiz.
Yorumunuz onaylanmıştır, teşekkür ederiz.
Ad Soyad
Yorumunuz