Teknoloji Haberleri Tümü

Yerli Akıllı Telefon İçin Firmalar Oldukça İstekli - Yeşilova Haber Bülteni

Teknoloji pazarında akıllı telefonların büyük bir pay alması sonucu Türkiye de bu pazara girmek için harekete geçti. Sanayi Bakanlığı yerli malı telefon üreten firmaları destekleyecek.

Sanayi Bakanı Fikri Işık yerli telefon üreticileri konusunda firmaların oldukça istekli olduğunu söyledi. Bakan Işık Türkiye'nin kısa zaman içinde kendi öz kaynaklarını ve Arge çalışmalarını bir yerli telefonla taçlandıracağını söyledi. Bakan Fikri Işık yerli telefon üretimiyle birlikte piyasada rekabet ortamının artacağını ve yabancı firmalara para kazandırmaktansa öz sermayenin besleneceğini söyledi.

Yerli telefon üretimi için firmalar TÜBİTAK'a toplam 18 başvuruda bulundu. Bu projelerden 17'si destek almaya hak kazandı. Yerli telefon üretimi için arge çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor. Projeler tamamlanıp seri üretime geçildiği takdirde Türkiye gibi büyük bir teknoloji pazarında yerli telefonun oldukça yoğun talep bulacağı tahmin ediliyor. Özellikle orta segmentte üretilen bir yerli telefon mutlaka Türkiye gibi nüfusunun çoğunluğu orta sınıf olan bir ülkede satışların beklenen seviyelerden yükseğe çıkması anlamına gelecektir. Akıllı telefonlar Türkiye'de tercih edilir mi bilinmez ancak her vatandaşın daha ucuz olması ve yerli üretim olması nedeniyle Türk malı bir akıllı telefon alması ekonomimizin gelişmesi açısından oldukça faydalı olacaktır. 

Yorum Gönder
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir. Teşekkür Ederiz.
Yorumunuz onaylanmıştır, teşekkür ederiz.
Ad Soyad
Yorumunuz