Magazin:
İmparator'un Mustafa Koç'a Duygusal Mesajı Türkiye'yi Ağlattı

 Ünlü başarılı işadamı olan Mustafa Koçun ölümünün ardından çok başarılı ünlü isim İbrahim Tatlıses ile ilgili sıcak dakikalar yaşanıldı. Ünlü başarılı sanatçı İbrahim Tatlıses ile ilgili sıcak dakikaların yaşanıldığı ortaya çıktı. Başarılı türkücü İbrahim Tatlıseste Rahmi Koç ile Mustafa Koçun yan yana oldğu bir kareyi ınstagram hesabında paylaştı bu çok önemli duygusal paylaşım adeta gündemi salladı. Tatlısesin başsalığı mesaj söyledi ve şu ifadeleri kullandı:" Küçük kardeşininde adı Mustafa’ydı. Onu da 24 yaşında kaybettik, ikisininde mekanları cennet Olsun inşallah. Mustafa koç, önemli bir iş verendi, Yüce Allah’ım böyle insanlara uzun ömürler versin.Ailesine ve emekçilerine sabır ve baş sağlığı diliyorum."  şeklinde çok önemli açıklamalarda bulundu.

 
 
 
Türkücü İbrahim Tatlıses’te Rahmi Koç ile Mustafa Koç’un yan yana olduğu bir kareye Instagram hesabında paylaşarak duygusal mesajını takipçileri ile paylaştı. Tatlıses’in başsağlığı mesajı şöyleydi;  Küçük kardeşiminde adı Mustafa’ydı... Onu da 24 yaşında kaybettik, ikisininde mekanları cennet OLSUN inşallah... Mustafa koç, önemli bir iş verendi, YÜCE ALLAH’ım böyle insanlara uzun ömürler versin...Ailesine ve emekçilerine sabır ve baş sağlığı diliyorum.
 
 
 
 

 

 

Uğradığı silahlı saldırı sonrası hayatta kalma mücadeleiveren İbrahim Tatlıses bir mucizeyi gerçekleştirmiş hayata tutunmuştu. Şimdiise yeni albüm hazırlığına girdi. Bu albüm şimdiden konuşulmaya başlandı. Albümiçin Sibel Can tüm desteğini gösteriyor. Tatlıses’in albümünde düet yapacakolan güzel sanatçı İbrahim Tatlıses’i bir an olsun yalnız bırakmamıştı.

 

 Yaşadığı sağlıksorunları nedeniyle uzun süredir bekleyen albümü için hazırlığına giren İbrahimTatlıses yakın zaman yeni albümü ile bomba gibi gelecek. Bu albümde her zamanolduğu gibi en büyük desteği yüreği güzel Sibel Can verecek. Miami’de hastalığıdöneminde bir an olsun TAtlıses’i yalnız bırakmayan Sibel Can düet yapacak.

 

 İbrahim Tatlıses ’inson albümü için hazırlıklar başladı. Sık sık gündeme gelen albüm için SibelCan’da her zaman olduğu gibi İbrahim Tatlıses’e büyük destek verecek. Hastalığıdöneminde ünlü sanatçıyı bir an olsun yalnız bırakmadı. Şimdi yeni albüm içinkollarını sıvadı ve düet yapacak.

 

 Sibel Can güzelliği,sesi ve temiz kalbi ile herkesi kendine hayran bırakırken aynı zamandavefasıyla da bir kez daha tam puan aldı. İbrahim Tatlıses’i zor günlerinde hiçyalnız bırakmayan güzel sanatçı İbrahim Tatlıses’in beklenen albümü için büyükadım attı.

 

 İbrahim Tatlıses yenialbümü için hazırlıklar başlarken İmparator’a hastalığı döneminde bir an olsunyanından ayrılmayan ve büyük destek veren Sibel Can yeni albüm de düet yapmayahazırlanıyor.

 

İbrahim Tatlıses uğradığı silahlı saldırı sonrasında ölümkalım savaşı verdi uzun süre. Son günlerde albüm hazırlığında olan İbrahimTatlıses’e en büyük destek Sibel Can’dan geldi. Yakında yeni albümüylesevenlerinin karşısına çıkacak olan İbrahim Tatlıses, yakın dostu Sibel Can’labir şarkısına düet yapacak.

 

 Geçtiğimiz günlerdeyeni albüm hazırlıklarına başladığını açıklayan İbrahim Tatlıses’in en büyükdestekçisi belli oldu. İmparator’u Miami’de tedavi gördüğü sırada da sık sıkziyaret eden Sibel Can, kadim dostunun yeni albümüne sesiyle büyük renkkatacak.

 

Güzel sanatçı, İbrahim Tatlıses’le yeni albümü için şimdidenmerak uyandıran bir düete imza atacak. Bu arada İzmir’den bir otel almak içindehazırlanan Tatlıses’in, saldırıdan sonra ilk sahnesine de İzmir’de çıkacağıileri sürüldü.

İbo, önceki akşam eski hayat arkadaşı Derya Tuna ve oğlu İdoile Etiler Tatlıses Kebap’ta yemek yedi.

 

TATİL İÇİN MİAMİ’YE GİTTİ

 

 Uğradığı silahlısaldırı sonrasında hayatta kalmayı başaran İbrahim Tatlıses yaz ayında Miami’dabüyük bir beyin ameliyatı geçirmişti. Ölümün kıyısından döndüğü Miami’ye bu keztatil için gitti. Yaşadığı zor günlerden sonra İbrahim Tatlıses Miami’de mangalyaktı.O anların fotoğraflarını sosyal medyada yayınladı.

 

 Türküler ilehafızlara kazınan İbrahim Tatlıse tatil amaçlı gittiği Miami’de mangal yaptı.İbrahim Tatlıses daha önce Miami’ye hastalığı için gidip bıçak altına yatmıştı.O ameliyat sonrasında sağ salim Türkiye’ye dönmüştü. Tatlıses bu kez tatil içingitti.

 

 İbrahim TatlısesMiami gidip mangal yaktı. Mangalın uzmanı olan İbrahim Tatlıses tatil amaçlıgittiği Miami’de oturduğu evde yasak olmasına rağmen mangal yaktı yetinmedi birde bu durumu sosyal medyada paylaştı.

 

 Uğradığı silahlısaldırı sonrasında ölüm ile burun buruna gelen İbrahim Tatlıses yaz aylarındaMiami’de çok tehlikeli bir beyin ameliyatı olmuştu. Bunun üzerinden çokgeçmeden bu kez yine Miami’de olduğu ortaya çıktı. Tatlıses hayranları yine misağlık durumu ile ilgili sorun var dedirtti ama bu gidiş sadece tatildi.

 

İbrahim Tatlıses ameliyat mı olacak? İbrahim TatlısesMiami’de geçirdiği ameliyat sonrası sahnelere dönmnesi beklenirken henüz tamanlamıyla dönüş yapamadı. Bunlar akıllarda soru işareti bırakırken Tatlıses birkez daha Miami’ye gitti ve oradan çekindiği fotoğrafını sosyal medyadapaylaştı.  Miami’de ev kiralayan İbrahimTatlıses, mangaldan vazgeçmedi. Mangal başındaki fotoğrafını Instagram’dantakipçileriyle paylaşan Tatlıses, altına "Sanırsın Miami değil Urfa"notunu düştü.

Ünlü sanatçı İbrahim Tatlıses Miami’de tatil yapıyor. Sıksık gittiği Miami’de genelde Sibel Can’ın evinde kalan Tatlıses, bu sefer evkiralamış.

 

Kiraladığı evin bahçesinde mangal yapmayı ihmal etmeyensanatçı, Instagram sayfasından fotoğrafını şu notla paylaştı: "BurasıAmerika Maimi’deki kiraladığımız evin bahçesi, sanırsın Urfa Devteştin’de birpiknik alanı. İşte sana Urfaspor renkleri; Sarı-Yeşil, sizler bana bu renkleryüzünden çok yerler kapattırdınız. Yok efendim bilmem ne, bilmem ne. Halbukiben bu renkleri çok severim. Sarı-Yeşil olsun, on lira fazla olsun." İşteTatlıses’in o karesi;

 

 

 

 

ARKADAŞINI ARIYOR..

 

Ünlü sanatçı İbrahim Tatlıses, Instagram’ı sevdi. Yaşamındankesitleri takipçileriyle paylaşan Tatlıses önceki gün paylaştığı kara ak birresimi binlerce şahıs beğendi.

 

"İNŞALLAH YAŞIYORSUNDUR KARDEŞİM"

 

İbrahim Tatlıses, paylaştığı resimin altına şunları yazdı,"Mustafa Güneş en az 35 senedir görmemişim, bana ulaş kardeşim Seyrantepeİstanbul Tatlıses Kebap. Bekliyorum inşallah yaşıyorsundur kardeşim. İbrahimTatlıses..."

 

İBRAHİM TATLISES KİMDİR?

 

İbrahim Tatlıses (Doğum adı: İbrahim Tatlı, 1 Ocak 1952,Şanlıurfa), Türk şarkıcı, besteci, yapımcı, oyuncu, televizyon programcısı, işadamı. İbrahim Tatlıses, müzik kariyerinin dışında, gıda, inşaat ve aramakurtarma sektörlerine de çeşitli yatırımlar yapmıştır. Örneğin, bunlardan,"Tatlıses Çiğköfte" hala devam etmektedir. Ayağında Kundura türküsüile ünlenen Tatlıses, günümüze kadar otuzdan fazla albüm çıkardı, birçok filmdeoyuncu ve yönetmen olarak görev aldı ve 19 yıl süren İbo Show’da sunuculukyapmıştır. Tatlıses, Türkiye’nin yanı sıra Yunanistan ile Orta Doğu’da datanınmaktadır.[1]

 

Müzik, televizyon ve sinemanın yanında İbrahim Tatlıses’ingıda, turizm, inşaat, iletişim (TV kanalı, radyo istasyonu), ulaşım gibi birçokalanda yatırımı bulunmaktadır. 14 Mart 2011 tarihinde program çıkışı uğradığısilahlı saldırıdan ağır yaralı olarak kurtuldu.

 

1952’de Urfa’da - kendi tabiriyle bir mağarada - ciğerciAhmet Tatlı’yla karısı Leyla’nın yedi çocuğunun en büyüğü olarak dünyayageldi.[2][3] İbrahim Tatlıses’in babası[4] ve annesi Kürt Kökenlidir . FakatZaman zaman etnik kimliği ilgili sürekli farklı açıklamalarda bulunmuştur.[5]İbrahim Tatlıses, Kanal D’de yayınlanan bir programda kendinizi ne olarak ifadeediyorsunuz sorusuna "Babam Arap, anam Kürt, ben ise Türk’üm" diyecevap vermiştir. 2005 yılında Erbil konserinde ise Tatlıses "Babam Türk,annem Kürt, ben Türk oğlu Türk’üm size Türkiye’den selam getirdim" diyerekizleyenleri selamlamıştır.[6]

 

Tatlıses doğduğunda babası cezaevinde bulunmaktaydı.[3]Hiçbir zaman okula gitmemiştir. Daha sonra neden okuyamadığı sorulduğundaUrfa’da sanki Oxford vardı da biz mi gitmedik yanıtını vermiştir.[7] Çocukyaşlarda çalışmaya başlamıştır: su satmış, çığırtkanlık yapmıştır.

 

Evlilikleri[değiştir | kaynağı değiştir]

İbrahim Tatlıses, ilk evliliğini Urfa’da Adalet Durak ileyaptı. Çiftin üç çocuğu oldu. 1979 yılında Kara Yazma filminde tanıştığıPerihan Savaş ile birlikteliği başladı. Savaş’la evliliğinden Melek Zübeydeadında bir kız çocuğu oldu. 9 Ağustos 1984 tarihli gazetelerde yer alanhaberlerde şu belirtildi: "İbrahim Tatlıses tarafından kaçırıldıktan sonrayedi saat boyunca dövüldüğünü ileri süren film oyuncusu Perihan Savaş,savcılığa başvurarak Tatlıses’in ruh hastası olduğunu söyledi ve tutuklanmasınıistedi. Savaş’ın gözünün morarmış, sol kaşının da patlamış olduğu görüldü.Tatlıses polisteki sorgusunda "Savaş çocuğumun annesidir. Sağda soldadolaşmasını bir erkek olarak gururuma yediremedim" ifadelerinikullanmıştır.[8] Savaş, sonrasında Tatlıses ile olan ilişkisini bitirdi.1983’te Günah filmini çekerken tanıştığı Derya Tuna’yla ilişkisinden"İdo" (İbrahim) adında bir oğlu oldu.

 

İbrahim Tatlıses, 27 Eylül 2011’de Ayşegül Yıldız’lahastanede evlendi. Çiftin nikahını Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül kıyarken,Fatih Terim de nikah şahidi oldu.[15] 29 Kasım 2013 tarihinde Ayşegül Yıldızile boşandı.İbrahim Tatlıses’in Ayşegül Yıldız ile olan evliliğinden Elif Adaisimli bir kızı var

 

« Çocuktum. 20 kuruş fazla kazanmak için sinemalarda ’Haydibuz gibi su’ diye bağırarak su satıyordum. Bir gün koltukta oturan bir adambirden yerinden kalktı. ’Sus ulan eşek, seni mi dinleyeceğiz’ diye suratıma 4tokat attı. Ve o yediğim tokatlar beni buralara kadar getirdi.[8] »

(İbrahim Tatlıses)

Müzik kariyeri

"Kara Kız" ile "Beni Yakma Gel Sevdiğim"adlarında 45’likler ile müzik dünyasına giriş yaptı. 30 Haziran 1976 tarihindedışardan bitirdiği ilkokulun diplomasını Kilis’teki Kartalbey İlkokulu’ndanalmıştır.[2] 1978 yılında Ayağında Kundura-Ceylan filmiyle sinema sektörünegiriş yaptı. 1979 yılında Kara Yazma filminde Perihan Savaş ile rol almıştır.1983’te Derya Tuna ile Günah filminde oynadı. 1987’de Tatlıses Müzik’i kurdu.90’larda ünü, Yunanistan ve Orta Doğu’ya kadar genişledi. 1997’de İdobay Müzik’ikurdu. İbrahim Tatlıses aynı zamanda yönetmen, oyuncu, senarist, söz yazarı,köşe yazarı, besteci, programcı ve şarkıcı kimliğiyle de tanınmıştır. İbrahimTatlıses’in sahip olduğu şirketler; gıda, film, yapım, turizm, havacılık veyayıncılık gurubu dallarında faaliyetlerini sürdürmektedir.

 

10 Mart 2008 tarihinde Neden adlı albümünü Mayıs 2009 da iseYağmurla Gelen Kadın adlı albümünü piyasaya sürmüştür. Ayrıca bu albümde çokkonuşulan ve tartışılan "Şemmame" adlı Kürtçe türkü de bulunmaktadır.2009’da yıllarca söz ve beste aldığı sanatçı Yıldız Tilbe ile müzikal olaraktüm bağını kopardığını açıklamıştır.[12] 2010 yılında son albümü HaniGelecektin’i piyasaya çıkardı.

 

İş hayatı

İbrahim Tatlıses, müzik kariyerinin yanında, gıda, inşaat veseyahat sektörlerine girerek çeşitli yatırımlar yapmıştır. Bunlardan"Tatlıses Çiğköfte" halen faaliyet göstermektedir

 

 

BioRank 49

Sibel Can

Doğum tarihi : 01.Ağustos.1970

Sibel Can kaç yaşında : 45

Burcu : Aslan

Meslek : Ses Sanatçısı, Dizi Oyuncusu

Sibel Can doğum yeri : Fatih, Karagümrük

inPaylaşın

Sibel Can Biyografisi

"Deli Yüreğim", "Dedikodu" ve"Padişah" gibi parçalarıyla tanınan Sibel Can, Maksim Gazinosu’ndaassolistlik yapmış en genç sanatçı ünvanına sahiptir.

Sibel Can, 1 Ağustos 1970’de, Engin Cangüre ve Emine GülSezer Cangüre’nin ilk çocuğu olarak Fatih, Karagümrük’te dünyaya geldi. İlkokulmezunu olan Sibel Can’ın annesi Bursa Mudanyalı, babası Yugoslav göçmenidir.Gerçek adı Sibel Cangüre olan sanatçının babası Engin Bey birçok ünlü solisteeşlik eden bir keman sanatçısıydı.

 

Sibel Can’nın müzikle tanışması küçük yaşlarda oldu. Henüz13 yaşındayken, babasının kemanı eşliğinde önce Viyana daha sonra da Almanya,Hollanda ve İsrail’de şarkı söyleyip dansetti. Türkiye’ye döndü. Yaşıgizlenerek Halikarnas Gazinosu’nda işe başladı.

 

Galata Kulesi ve Astorya gibi kulüplerde çıkan sanatçıyı,Nükhet Duru’nun Fahrettin Arslan’a tavfiye etmesi üzerine sanatçının bir andadünyası değişti. Sanatçı böylece Maksim Gazinosu’nda ilk sahnesini aldı.

 

Ancak yaşının küçüklüğü sebebiyle ceza alan gazinonunkapatılması üzerine Fahrettin Arslan’nın yardımıyla mahkemede yaşı 6 yaşbüyülttürüldü. Böylece Maksim Gazinosu’nun oryantal dansçısı oldu.Sibel Can üçyıl kadar dans etti. Maksim gazinosunda Muazzez Abacı, Neşe Karaböcek ve EmelSayın gibi ismlerin alt kadrosunda çalışma imkanı buldu. Assolistliğeyükseldiğinde henüz 17 yaşında idi.

 

Sibel Can, 1987 yılında Kervan Plak’tan ilk albümü olan"Günah Bize"yi çıkarttı. Bu albümde Orhan Gencebay’ın büyük desteğinigördü. Albüm kısa zamanda satış rekorları kırdı. 1988 yılında o dönemin popülerisimlerinden olan Hakan Ural ile Zerrin Özer’in evinde gizlice evlendi. Buevlillikten daha sonra Engincan ve Melisa adından iki çocuk dünyaya getirdi.

 

Neredeyse her yıl bir albüm çıkaran Sibel Can, 1995 yılındaRaks Müzik’e transfer oldu. Büyük bir yükselişe geçen sanatçı, 1995 yılındayayınlanan "Şarkılarda Senden Yana" albümünde tarzını birazdeğiştirdi. Albümdeki "Deli Yüreğim", "Dedikodu" gibiparçalar Can’ın eski albümlerine nazaran daha çok ses getirdi. 1997 yılındaise, Serdar Ortaç’ın bestelediği "Padişah"lı albüm yayınlandı."Padişah"la birlikte Sibel Can, Türkiye’nin en çok konuştuğu isimhaline geldi. 1999 yılında Hakan Ural’dan ayrıldı. 2000 yılında çıkarttığı"İşte Türk Sanat Müziği, İşte Sibel Can" adlı albümle yeni bir dönemegirdi. Aynı yıl Sulhi Aksüt ile evlendi ve bu evlilikten Emir isminde bir erkekçocuk dünyaya getirdi.

 

Sibel Can, albüm çalışmalarının yanında birçok dizide vefilmde de yer aldı. "Kaldırım Çiçeği", "Gülüm", "BizeNe Oldu" ve "Berivan" gibi dizilerle kamera karşısında dabaşarısını kanıtladı. 2001 yılından beri Emre Plak ile çalışan sanatçı en son2007 yılında "Akşam Sefası" adlı albümü ile sevenleriyle buluştu.

 

Sibel Can, albüm çalışmalarının yanında birçok dizide vefilmde de yer aldı. "Kaldırım Çiçeği", "Gülüm", "BizeNe Oldu" ve "Berivan" gibi dizilerde kamera karşısına geçti.

 

Sibel Can, 15 Nisan 2015 tarihinde Fox TV’de başlayan “SesiÇok Güzel” adlı yarışma programının jürisi oldu. Her hafta yeni yeteneklerinyarıştığı programda jüri koltuğunda oturanlar Sertab Erener, Sibel Can veGökhan Türkmen olacak.

 

Evlilikleri : 1.evliliği : Hakan Ural ile 28 Eylül 1988tarihinde evlendi. 17 Şubat 1999 Tarihinde boşandı. Engincan (d. 27 Ocak 1992)ve Melisa (d. 22 Ağustos 1994) adından iki çocuk dünyaya getirdi.

2. evliliği : 2000 yılında müteahhit Sulhi Aksüt ileevlendi. 2010 yılının Eylül ayında boşandılar. Bu evlilikten Emir (d.Ağustos2000) isminde bir erkek çocuk dünyaya getirdi.

 

Albümleri :

1987 - Günah Bize

1988 - Bulursun Beni

1989 - Rüyalarda Buluşuruz

1990 - Hasretim

1991 - Bir Güneş Batışında

1992 - Seni Sevmek

1993 - Hayat Devam Ediyor

1994 - Hatırasıdır

1995 - Şarkılar da Senden Yana

1997 - Bu Devirde

1999 - Daha Yolun Başındayım

2000 - İşte Türk Sanat Müziği İşte Sibel Can

2001 - Canım Benim

2003 - Sen Benimsin

2005 - Özledin mi?

2007 - Akşam Sefası

2009 - Benim Adım Aşk

2011 - Seyyah

2012 - Meşk

2014 - Galata

 

Filmleri ve dizileri :

1996 - Kaldırım Çiçeği

1997 - Gülüm

1998 - Sibel

1999 - Bize Ne Oldu

2002 - Berivan

2002 - Papatya ile Karabiber

2005 - Saklambaç

2006 - Ah İstanbul

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Bülent Ersoy Domuz Gribi Olursa
Türk tiyatro ve sinema oyuncusu, şair, yazar, oyun yazarı. Türk tiyatro ve sinema tarihine çeyrek asırlık...

Haberi Oku