Öğretmen Atamaları:
Atama Bekleyen Kaç Öğretmen Var? 2014

Milli Eğitim Bakanlığı okullarda ki öğretmen açığı ihtiyacını 2014 yılı içinde karşılayacak mı? Bu yıl öğretmen ataması yapılacak mı, atanamayan öğretmenler ne olacak peki? Hangi branştan kaç kişi atama bekliyor caghaber.com olarak atanamayan öğretmenler haberini sizlere sunuyoruz.

Ülkemizin kanayan yarası haline gelen Öğretmen Atamaları konusu her geçen yıl daha da büyüyerek ülkemizin en büyük sorunlarından biri haline gelmiştir. 4 yıl eğitim almış, diplomasını almış ve öğretmen olmuş vatandaşların istihdamında büyük sıkıntılar mevcuttur. Peki her yıl büyüyen bu sorun 2014 yılında ne kadar daha büyüdü? 2014 yılı itibariyle atama bekleyen kaç bin öğretmen var?

 2014 itibariyle resmi verilere göre atama bekleyen 312 bin öğretmen vardı. ÖSYM'nin resmi verilerine göre 312 bin atama bekleyen öğretmen KPSS'ye girdi. KPSS sonrasında 40 bin öğretmen ataması yapıldı. Resmi verilere göre şu anda 272 bin öğretmen atama beklemektedir. Sınava girmeyenler düşünüldüğünde ve gayri resmi verilere göre 320 ile 400 bin arasında öğretmenin işsiz olduğu tahmin ediliyor.


Anahtar Kelimeler
öğretmen Atamaları
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Misafir Avatar
mustafa 4 yıl önce

bir bedenci olarak bu ülkeden utaniyorum

2015 Ağustos Öğretmen Atamaları Branş Dağılımı...
Atama bekleyen öğretmenlere müjde 2015 Ağustos öğretmen atamaları branş dağılımı belli oluyor. 37...

Haberi Oku