Özel Haber:
Paralel Yapı Operasyonunda Tutuklamalar Devam Ediyor

22 Temmuz tarihinde hükümeti düşürmeye yönelik çalışmalar yapan ve emniyette örgütlenmesi bulunan paralel yapıya operasyon düzenlendi. Gece saatlerinde yapılan operasyonda önemli emniyet müdürleri ve emniyet müdürleri tutuklandı. Üzerlerine atılı suç ise hükümeti ortadan kaldırmak.

Geçtiğimiz günlerde emniyette onlarca polis memuru, emniyet amiri ve üst düzey yönetici tutuklanmıştı. Ayrıca aranılan isimlerin listesi de paylaşılmıştı. İşte haklarında arama kararı çıkarılan 6 emniyet mensubu daha polise teslim oldu. Teslim olan polisler arasında İstanbul Emniyet Müdürlüğü İstihbarat Daire Eski Başkanı Erol Demirhan da bulunuyor. Demirhan emniyetten çıkarken yaptığı açıklamada kaçmamızı gerektiren bir suçumuz yok dedi.

Yine aynı şubede görevli amirlerde İsmail Aslan da teslim olanlar arasındaydı. Aslan çıkışta gözyaşlarını tutamadı. Terörle mücadele bürosunda çalışan bir polis memuru daha teslim oldu ve gözaltına alındı. Şüphelilerin diğer 22 kişiyle birlikte sağlık muayenesinin ardından adliyeye sevk edildi. Mahkemede sorgulamalar hala devam ediyor.

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

İnfaz Koruma Memuru Taban Puanları 2015
Koruma Memurluğunda Aranan Şartlar Neler? 2015 infaz koruma memurluğu için aranan diğer şartlar neler? Kimler...

Haberi Oku