En Güzel Yeşilay Haftası Şiirleri Kısa Uzun

 5 Mart kuruluş tarihi olduğundan sebep 1 ile 7 Mart tarihleri arası Yeşilay haftası olarak ilan edilmiş ve bu hafta içerisinde Yeşlilay’ın faaliyet gösterdiği alanlar ile ilgili özellikle okullarda birçok faaliyetler tasarlanmıştır ve halen bu uygulamada devam etmektedir. Yeşilay haftası ile ilgili şiirler bu sayfada Her türlü keyif verici ve aynı zamanda sağlığa zararlı maddeler ile ilgili önleyici faaliyetleri tüm Türkiye sathına yayılmış olan Yeşilay şubeleri vasıtası ile yürütülmektedir.

Bir uyuşturucu ya da keyif verici madde bağımlısının topluma verebileceği zararlar inanılmaz olabilmektedir. Alkolün aile içi yarattığı ters etkiler ve aile için huzuru kaçırması, alkolü araç kullanan bir kişinin yaratabileceği felaketler ilk akla gelenlerdir. Bunun yanı sıra uyuşturucu maddelere bağımlı bir gencin, bir insanın yaşayacağı psikolojik sıkıntılar ve bu sıkıntılar sebebi ile masum kişilerin zarar göreceği de asla akıllardan çıkmaması gereken bir durumdur.

Sigara ise daha büyük bir kangren olarak karşımıza çıkmaktadır.  Yeşilay haftası şiirleri Sigara kullanım oranı her ne kadar kapalı alanlarda sigara içiminin yasaklanması sonrası bir düşüş göstermişse de kullanım yaşının hızla aşağılara düşmesi sebebi ile hala büyük tehlike arz etmektedir. Bir çok STK, Sağlık Bakanlığının da mücadele ettiği bu konuda Yeşilay’da yaptığı önleyici faaliyetler ile bu savaşa büyük bir destek vermektedir.

Uyuşturucu maddelerden en iyi korunma yolunun hiç başlamamak olduğu kuralından yola çıkarak Yeşilay haftasında okullarımızda gerçekleşen etkinliklerin ve programların başarı oranının yüksek olması gelecekte toplulumuzun, ülkemizin gelecekte bu tarz maddelerden uzak bir gençlik bir yaratması için oldukça önemlidir.

Yeşilay kamu yararına hizmet veren ve kar amacı gütmeyen bir kuruluştur. Bu sebeple Yeşilay’ın yapmış olduğu faaliyetleri bu yönde herkesin değerlendirip takdir etmesi gerektiğini yadsınamaz bir gerçek olarak karşımıza çıkmaktadır. Özellikle batı toplumlarının sigara ile mücadelede ne kadar başarılı olduğu bir gerçek olarak karşımızda durmaktadır.

Ayrıca uyuşturucu ve keyif verici maddeler insan sağlığına geri dönülmez oranlarda zarar verdiğinden her yıl bu sağlık sorunlarının bertaraf edilebilmesi adına önemli miktarlarda para hepimizin cebinden çıkarak bu sağlık harcamalarına aktarılmaktadır.

En Güzel Yeşilay Haftası Şiirleri İçin Tıklayınız

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Misafir Avatar
mal nuhammet 4 ay önce

mal

Galatasaray Fenerbahçe Süper Kupa Finali Heyecanı
Galatasaray ile Fenerbahçe futbol takımları, Ziraat Türkiye Kupası finalinde yarın Antalya'da yapacakları...

Haberi Oku