2016 Şubat Öğretmen Atamaları Olacak mı? Branş Analizi - 02 Nisan Cumartesi 2016 Pasinler Haber Merkezi

2016 Şubat öğretmen ataması yapılacak mı? Şimdilerde herkesin aklında bu soru var, peki Bakan Avcı bu konu hakkında bir açıklama yaptı mı? 2016 Şubat Öğretmen Atamaları Beden Eğitimi Öğretmenliği Branş Analizi   

 Milli Eğitim Bakanlığı bilindiği üzere Şubat ayında 30 bin öğretmen ataması gerçekleştirecek. Yapılacak atama yaklaşırken biz de her gün bir branş için analiz-tahmin yapmaya ve ilgili branşın görüş ve isteklerini paylaşmaya devam ediyoruz. Bugün Beden Eğitimi öğretmenleri'nin!
 Eylül ayında yapılan 37 bin atamada umduğunu bir çok branş bulamamıştı ama bunlardan umduğunun çok azını bulan Beden Eğitimi Öğretmenliği idi, Şubat ayında yapılacak atamada Beden Eğitimi öğretmenliğine toplam kontenjanın %3 'ü ile %4'ü arasında bir kontenjan verileceğini tahmin ediyoruz.   Beden Eğitimi dersi ortaokulların tamamında ve liselerde okutulan bir ders. Ders saatine göre öğretmen ihtiyacı da ilk 10'da olan bir branş. Bu yüzden Beden Eğitimi Öğretmenleri Şubat atamasında ihtiyaçlar baz alınarak alandaki yığılmanın da hesaba katılarak tatmin edici adaletli bir kontenjan verilmesini bekliyorlar. 20 bine yakın mezunu bulunan bu branşa pozitif ayrımcılık yapılması ve geçmiş dönemlerde yenilen haklarının geri verilmesi gerekiyor. 

 Peki, Beden Eğitimi öğretmenleri ne diyor?

Bize mail yoluyla ulaşan bir Beden Eğitimi Öğretmeninin attığı mesaj ve Beden Eğitimi Öğretmenlerinin talpleri

"Merhaba sitenizde ki haberi gördüm ve yazmak istedim sizden ricam sadece formasyon yüzünden yaşadığımız mağduriyeti kamuoyuyla paylaşmanız. 2015 Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği mezunuyum.Bildiğiniz üzere beden eğitimi ve spor yüksekokulunun içinde öğretmenlik antrenörlük spor yöneticiliği spor bilimleri gibi bölümler var. Ben kendi adıma öğretmenlik bölümünü kazanmak için çok çaba sarfettim ygs den yüksek puan almaya çalıştım aylarca spor parkurlarına çalıştım ve 2011 de öğretmenlik bölümünü kazandım. Öğretmenliğe puanı ve yeteneği yetersiz olan arkadaşlar ise öğretmenlikten sonra gelen antrenörlük spor bilimleri gibi bölümlere yerleştiler. Hatta Süleyman Demirel Üniversitesi gibi üniversiteler spor bilimleri bölümüne hiç bir sınav olmadan yetenek testi olmadan sporcu lisansına bakarak bünyesine öğrenci aldı. ( şüphe duyarsanız araştırabilirsiniz bütün ısparta bilir) 4 sene sonra ise sınavsız şekilde üniversitelere alınan bu öğrencilere parası karşılığında derslere bile gitmeden formasyon belgesi verildi ve beden eğitimi ve spor öğretmenliği kazanan 4 sene boyunca eğitim bilimleri derslerini okuyan bizlerle bir tutuldu. 2015 kpss sinde ise yıllardır 65-67 ile kapatan beden eğitimi öğretmenliği bölümü geçen yıla göre bu sene 8 puan artarak 73 ile kapattı. Örnek olarak formasyonun bana etkisini söyle açıklayayım size. 2014 kpss sine giren bir üst sınıf arkadaşım 70.1 puan ile 880. Sıradaydı ve eylülde atandı. Ben bu sene 69.2 ile 2600. sıradayım. Formasyon yüzünden yaklaşık 1 puan beni 1700 kişi geriye attırdı ve şubatta atanmam bile bir mucize. Bu haksızlık değilde nedir ? Üstüne üstlük 2014 eylülde 1500 e yakın atama yapılırken bu sene hem formasyon verip hem de 1176  atama yapıldı. Mağduriyetimizin giderilmesi için şubatta güzel bir atama bekliyoruz. ( SİTEMİM FORMASYON ALAN KARDEŞLERİME DEĞİL BU HAKSIZLIĞI YAPAN YÖNETİCİLEREDİR.) 
NOT: Mailimi ciddiye alırsanız ve bu konu hakkında haber yapmayı düşünürseniz yukarda belirttiğim Süleyman demirel üniversitesindeki olayı araştırmanız için size yardımcı olabilirim ve 2014-2015 puan karşılaştırması yapmak isterseniz geçen sene kazanan arkadaşımın puanı ve sıralamasını ve benim bu sene puan sıralamamı ösym sitesinden  ekran fotoğrafı yapıp size gönderebilirim."


Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Misafir Avatar
bilişim öğretmenleri 4 yıl önce

bilişim öğretmenlerinin branş analizini istiyoruz.

Misafir Avatar
bilişim öğretmenleri 4 yıl önce

bilişim öğretmenleri 79 puandayım atanmak istiyorum.

YGS LYS Üniversite Taban Puanları 2016 Üniversite...
Sınavları YGS LYS Üniversite Taban Puanları 2016 Üniversite Başarı Sıralaması-Pazaryolu Haber Merkezi...

Haberi Oku