2016 YGS Türkçe Konuları Konu Dağılımı ve Soru Sayıları Online Ders Çalışma İmkanı - 02 Nisan Cumartesi 2016 Karayazı Haber Merkezi

 2016 YGS Konuları Soru Dağılımı Nasıl Olacak ÖSYM. Ortaokul öğrencilerinin girdiği Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş Sistemi (TEOG) sınav sorularını hazırlayan okul öğretmenleri artık üniversite sınav sorularını da üretmeye başlayacak. Bu demek ki, soru yapısı da değişecek. Üniversite adayları biraz daha okulda gördükleri düzende sorularla karşılaşacak.

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) lise son sınıf öğrencilerinin girdiği iki aşamalı Yükseköğretime Geçiş Sınavı (YGS) ile Lisans Yerleştirme Sınavları (LYS) sorularınıda hazırlamaları için 100 öğretmeni görevlendirdi.

MEB Müsteşar Yardımcısı Muhterem Kurt, ÖSYM ile görüşmelerinin devam ettiğini ve üniversite sınav sorularının hazırlanmasına dönük yaklaşık 100 öğretmen görevlendirdiklerini belirterek, "Dolayısıyla 12. sınıftaki testlerimiz ve mezunlara dönük testlerimiz de öğrencilerimiz açısından çok önemli.

Öğrencilerimizin bu testleri takip ettiği sürece sınavlarda ve derslerinde çok daha başarılı olacağını söyleyebiliriz" dedi.

2016 YGS SINAV KONULARI İÇİN AŞAĞIDAKİ VİDEOYU İNCELEYİNİZ

Bu yıl destekleme ve yetiştirme kurslarında en yoğun talebin sırasıyla, matematik,Türkçe ve fen bilimleri derslerine olduğuna değinerek, sanat ve spor dallarında kurslar için 411 bin 547 öğrencinin başvurduğunu ve bunların 353 bin 213'ü beden eğitimi ve spor, 55 bin 89'u resim, 53 bin 245'i de müzik grubu derslerini talep ettiklerini belirtti.

Kurt, 22 bin 792 merkezdeki kurslara 4 milyon 307 bin öğrencinin devam ettiğini belirterek, 38 bin 384 ücretli toplam 291 bin 878 öğretmenin kurslarda görev almak için başvurduğunu söyledi.

Kurs açmak için en az 10 öğrencinin kayıt yaptırma zorunluluğunu 5'e indirdiklerini anlatan Kurt, özel okul öğretmenlerine de 1 milyon eğitim içeriğine sahip Eğitim Bilişim Ağı'nı (EBA) açtıklarını, böylece özel okul öğrencilerinin de EBA'dan yararlanabileceğini söyledi.

2016 YGS Soruları Konu Dağılımı Müfredat Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen yazabilirsiniz.
Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

YGS LYS Üniversite Taban Puanları 2016 Üniversite...
Sınavları YGS LYS Üniversite Taban Puanları 2016 Üniversite Başarı Sıralaması-Pazaryolu Haber Merkezi...

Haberi Oku