4.5G Nedir Ne Zaman Geçilecek Uyumlu Telefonlar - 02 Nisan Cumartesi 2016 Pasinler Haber Merkezi

4.5 Ne Zaman Geliyor Uyumlu Telefonlar

Türkiye büyük bir hızla 4.5G altyapısının hizmete sunulacağı 1 Nisan'ı bekliyor. Operatörler ise ihalenin hemen ardından 4G uyumlu telefon kampanyalarına hız verdi. GfK Temax'ın 3'üncü çeyrek tüketici teknolojisi ürünlerine ilişkin pazar araştırması bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 14.9'luk artış olduğunu gösteriyor. 10.8 milyar TL'lik ciroya ulaşan pazarda geçen yılın aynı dönemine göre cirosunu en çok artıran sektör ise telekom.


KAMPANYA FIRTINASI

Araştırmaya göre telekom operatörleri üst segment telefonlarda paylarını artırmak için kolları sıvamış durumda. Her gün yeni bir akıllı telefon kampanyasıyla operatörler 1 Nisan'a hazırlık yapıyor. Yerli markaların payı yükselmeye devam ederken akıllı telefonlarda 4G uyumu göze çarpıyor. Telekom sektörü, akıllı telefonlarda gerçekleşen çift haneli büyümelerin de etkisiyle üçüncü çeyreği 4.3 milyar TL'lik ciro ile yeni bir rekor kırarak kapattı.

5 İNÇ EKRAN 2'YE KATLANDI

GfK Temax'ın araştırması 4G uyumlu cihazların toplam pazardaki payının yüzde 67'lere ulaştığını gösteriyor. Aynı dönemde 5 inç ve üzeri akıllı telefonların önceki yıla göre satışlarını ikiye katlamasının da etkisiyle bu alandaki büyümenin, adetlerden çok ciroda gerçekleştiği görülüyor. Operatörlerin cihaz operasyonları büyümeye devam ederken riski minimuma indirmek için hazırlıklar sürüyor. En çok kullanıkları yöntem ise tüketici sadakatini artırmayı hedefleyen kampanyalar.

TABLET PAZARI KÜÇÜLDÜ

Bilişim teknolojileri sektörü ciroda 2015'in 3'üncü çeyreğinde, 2014'ün aynı dönemine göre yüzde 5.3, 2014'ün dokuz aylık dönemine kıyasla da yüzde 2 küçüldü. Tüketicilerin ilgisi ucuz ürünlere olduğu için küçük ekranlı tabletlere ilgi arttı. 2014 ve 2015'in 3'üncü çeyrekleri karşılaştırıldığında mediatablet büyümesi adetsel olarak yüzde 5.9'a gerilerken cirosal olarak yüzde 17.8 küçüldü. Bu da tablet sektöründe ivmenin Türkiye'de de Avrupa'daki gibi aşağı olduğunu gösteriyor.

İPHONE İÇİN ÇALIŞIYORUZ!

UBS tarafından yapılan yandaki araştırmada dünyanın değişik şehirlerinde bir iPhone alabilmek için ortalama kaç saat çalışılması gerektiği gösteriliyor. Hesaplama her şehirdeki resmi çalışma saatleri ve ücretler üzerinden yapılmış. Yani fazla mesailer bu listeye dahil değil. Sıralamada Ukrayna'nın başkenti Kiev 627 saat ile lider. İstanbul'da ise resmi rakamlara göre 132 saatle Moskova'dan sonra 7'nci sırada. Aslında iPhone 6'yı tercih eden biri için biraz abartarak "cihaz parasını ödemek için yaşıyor" diyebiliriz. iPhone 6 için en az çalışmak zorunda kalanlar ise 20.6 saatle Zürihliler.

TİMUR SIRT

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Misafir Avatar
WEB LUIS 3 yıl önce

dikkat.

kisisel is baslatmak için bir kredi gerekiyor ?.
faturanizi ödemek için bir kredi gerekiyor mu?

simdi kredi.teklif@gmail.com bize hemen kredi transferi ile devam etkinlestirmek için: eger ilgileniyorsaniz lütfen bu e-postayi basvurun.
ayrica bu e-postaya burada bize ulasabilirsiniz: (finance_institute2015@outlook.com)

eger ilgileniyorsaniz dolgu ve bu bilgileri dönerseniz biz,% 2 faizle kredi veriyor

YGS LYS Üniversite Taban Puanları 2016 Üniversite...
Sınavları YGS LYS Üniversite Taban Puanları 2016 Üniversite Başarı Sıralaması-Pazaryolu Haber Merkezi...

Haberi Oku