E-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi VBS Giriş 1. Yazılı Notları Performans Ödev Notları - 02 Nisan Cumartesi 2016 Olur Haber Merkezi

Üstteki resime ya da linke tıkladıktan sonra açılan sayfada resimde de görüldüğü gibi “Güvenlik Kodu (Resimdeki Rakamlar), T.C Kimlik Numaranız ve Okul Numaranızı” girdikten sonra “Tamam” deyin. Tamama bastıktan sonra aşağıdaki resimdeki gibi bir ekran açılacak. Bu ekranda sizden üç soruya cevap vermeniz istenir. Bu üç sorunun cevabını girdikten sonra, altta sıralanmış olan resimlerden size ait olanı işaretleyerek “Tamam” deyin. E-okul not bilgileri sayfanız açılmış olacaktır. Eğer aşağıdaki resimde yer alan sorulardan bir ya da birkaçını bilmiyorsanız. Çıkış yapıp tekrar girerseniz sorular değişecektir. Genel olarak “doğum yeri, nüfusa kayıtlı olduğu yer,cilt no, aile sıra no,doğduğu ay vb.” tarzda nüfus cüzdanında yer alan sorular soruluyor. Burdaki amaç başkalarının sizin e-okul sayfanıza girmelerini engellemek. Bu sebeple güvenlik aşamaları arttırılmış.

E OKUL SINAV SONUÇLARI İÇİN TIKLAYINIZ

E Okul ile sınav tarihleri nasıl öğrenilir? 

E-Okul sistemine giriş yapmak için https://e-okul.meb.gov.tr adresine gitmek gerekiyor. Bu sayfa açıldığında karşınıza çıkan panelde öğrencinin kimlik bilgileri ve okul numarasını kullanmanız lazım. Siteye erişim sağladıktan sonra sayfanın sol tarafında menü ve bilgi alanlarının yer aldığı bir panel açılacaktır. Bu panel üzerinde "sınav tarihleri" başlığı karşınıza çıkacak. Bu başlığa tıklayarak öğencinin sınav tarihleri bilgilerine ulaşabilirsiniz. E-Okul sistemine giriş yapmak için aşağıdaki linki kullanabilirsiniz.

E-Okul veli bilgilendirme sistemi giriş nasıl yapılır?

E Bu sayfayı açtıklarında karşılarına çıkan panelde öğrencilerinin kimlik bilgileri ve okul numarasını kullanmaları lazım. Erişim sağlandıktan sonra e okul portalı için menü ve bilgi alanlarının yer aldığı yeni bir sayfa açılacaktır. Bu sayfalar üzerinden ulaşmak istediğiniz bilgilere kolaylıkla erişim sağlayabilirsiniz. E okul giriş yapmak için aşağıdaki linki kullanabilirsiniz.
 
E Okul vbs ile hangi bilgilere ulaşabilirsiniz?
 
E Okul veli bilgilendirme sistemi üzerinden öğrencilerin durumları ile ilgili pek çok konu hakkında bilgi alınması mümkündür.
 
- Öğrencilerin devamsızlık durumlarını sorgulamak,
 
- Öğrencilerin yazılı notlarını öğrenmek,
 
- Karne notlarını sorgulama
 
- Sınav tarihlerini öğrenme
 
- sınıf bilgilerini öğrenme
 
Bunlara benzer pek çok bilgiyi E Okul veli bilgilendirme sistemi üzerinden öğrenmek mümkün.

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

YGS LYS Üniversite Taban Puanları 2016 Üniversite...
Sınavları YGS LYS Üniversite Taban Puanları 2016 Üniversite Başarı Sıralaması-Pazaryolu Haber Merkezi...

Haberi Oku