Findeks Kredi Notu Sorgulama Nasıl Yapılır - 02 Nisan Cumartesi 2016 Pasinler Haber Merkezi

 üzerinden kullanmış olduğunuz kredili ürünlerin tamamına ait geçmiş ve anlık borç ile limit durumlar, ödeme performansınız ve finansal kontrollerinizi sağlayabilirsiniz. Bu işlem için sadece 5.5TL ile 7.5TL arasında değişen fiyatlar arasında bir ücret talep edilmektedir.

FİNDEKS KREDİ NOTU NEDİR
 Kredi Notu, Türk Bankacılık sektörünün en yaygın risk analiz değeridir. Buna kredi notu nedir. Finansal performansınız ve bankacılık hareketleriniz analiz edilerek 0 ile 1900 arasında değerlendirilir. Bu sizin kredi notunuzu oluşturur. Türkiye’deki tüm bankalar  ile çalışır. , Kredi Kayıt Bürosu’nun 2014 yılında aktif ettiği patentli bir markasıdır.

İş dünyasının da kredi notuna bakarak alışveriş yaptırdığı hatta bir çok ev sahibinin evini kiraya verirken findeks kredi notu talep etmeye başladığı dönemde artık araç kiralama şirketleri de findeks kredi notu sorgulaması yaparak, müşterilerinin bankalar ile olan çalışmalarını inceleyerek risk analizi yapmaktadır. KKB Genel Müdürü Kasım Akdeniz; İnternet üzerinden herkes kendi  kredi notunu çok cüzi miktar ödeyerek inceleyebilir.  üye sayısının son 1 ayda 3 katına çıkarak 140 binden 450 bine çıktığını bildirdi.

MALİYETİ ÇOK CUZİ
 kredi notunun maliyeti 2-3 TL olmaktadır. Cep telefonu operatörlerinin bile artık kredi notu talep ettiğini belirten yetkililer, vadeli satışlar için özel şirketler ile görüştüklerini, senet ile satış ypan firmaların yakın zamanda findeks kredi notu üzerinden risk analizi yapacaklarını bildirdi.
ile bankacılık sistemlerindeki ödeme alışkanlıklarınız için risk raporu mevcuttur. Risk raporu ile son 5 yıl içerisindeki tüm bankacılık işlemlerinizi görebilir, geciken ödeme veya zamanındaki ödemelerinize bakabilirsiniz.

Kredili herhangi bir ürününüz yoksa veya son 5 yıl içerisinde kredili ürünlerinizde herhangi bir hareket / işlem yoksa  kredi notunuz hesaplanmaz ve kredi notunuz hesaplanamadı der. Bu, son 5 yıl içerisinde kredi notunuzu hesaplayabilmek için hiçbir işlemin olmadığı anlamına gelmektedir.
 ile direkt olarak iletişime geçmek için 444 4 552 numaralı telefonu arayabilir findeks.com.tr üzerinden direkt olarak kimlik bilgileriniz ve bankalarda kayıtlı olan cep telefonunuz ile kredi notunuzu öğrenebilirsiniz.

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

YGS LYS Üniversite Taban Puanları 2016 Üniversite...
Sınavları YGS LYS Üniversite Taban Puanları 2016 Üniversite Başarı Sıralaması-Pazaryolu Haber Merkezi...

Haberi Oku