Gmail Oturum Aç Kaydol Nasıl Yapılır - 02 Nisan Cumartesi 2016 Palandöken Haber Merkezi

Gmail oturum aç, size şifresiz bağlantı üzerinden epostalar için yakında uyarı göstermeye başlayacak.

Google, kullanıcıyla kendi sunucuları arasında güvenli eposta iletişimini sağlamak için HTTPS'den faydalanıyor. Bunun yanında Google ve diğer eposta hizmetleri, kendi aralarındaki iletişimi şifreli olarak gerçekleştiriyorlar. Ancak her eposta sağlayıcısı şifrelemeyi desteklemiyor. 

University of Michigan ve University of Illinois tarafından yapılan bir araştırma, eposta güvenliğinin son iki senede arttığını, Gmail'e gelen epostaların yüzde 94'ünün bir tür doğrulama bilgisi içerdiğini ortaya çıkarmıştı. Ancak Google'ın yeni blog gönderisine göre SSL bağlantılarıyla oynayarak şifrelemeyi engelleyen bazı bölgeler bulunuyor.

Sorun bununla da kalmıyor, bazı kötü niyetli DNS sunucuları, Gmail'i arayan eposta sunucularına sahte routing bilgileri gönderiyorlar. Google, bunları "bilerek yanlış numaralar veren telefon dizinleri" olarak açıklıyor. Bu duruma nadir rastlansa da, epostanın alıcıya ulaşmadan önce değiştirilmesine olanak tanıdığından oldukça endişe verici. Sorun, Gmail'ler arasındaki iletişimi etkilemese de farklı sağlayıcılar arasındaki iletişimi etkileyebiliyor.

Potansiyel tehlikeler hakkında kullanıcılarını bilgilendirmek isteyen Google ise kendi hizmeti içerisinde şifresi bağlantılarla ilgili uyarılar göstermeye hazırlanıyor. Bu işlev, firmaya göre önümüzdeki aylarda kullanıma sunulacak.

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Misafir Avatar
ask 4 yıl önce

yasasinnnnnnnnnnn

Misafir Avatar
ebrar tutuk 4 yıl önce

Giremiyorum...offf

YGS LYS Üniversite Taban Puanları 2016 Üniversite...
Sınavları YGS LYS Üniversite Taban Puanları 2016 Üniversite Başarı Sıralaması-Pazaryolu Haber Merkezi...

Haberi Oku