Yumurcak TV Frekansı Ayarları 2015 Canlı İzle - 02 Nisan Cumartesi 2016 Pasinler Haber Merkezi

Türksat yönetiminin, Ankara 6. İdare Mahkemesi'nin istediği savunmayı ve talep ettiği ek süreyi yok sayarak Samanyolu Yayın Grububünyesindeki 13 kanalı karartmasına, kanalları izleyen vatandaşlar tepki gösterdi. Özellikle anneler, çocuklarına Yumurcak TV'nin neden karardığını anlatamadıklarını söyledi, miniklerin ‘Anne, neden Yumurcak TV açılmıyor?' sorularını cevaplayamadıklarını dile getirdi.

2 çocuk annesi Yasemin Bektaş, “2 yaşındaki kızım Ayşe, Yumurcak TV'yi açmamı istedi. Ben de açtım ama simsiyah bir ekran çıktı. Kızım Yumurcak TV'deki filmleri izleyemeyince ağladı. Bu sansüre, ailecek aşırı tepki gösterdik.” dedi. 3 çocuk annesi ev hanımı Güler Cengiz de Samanyolu Televizyonu'nun dizilerinin müdavimi olduğunu, televizyonun karartılmasına çok üzüldüğünü belirtti.

58 yaşındaki Recep Aygün en çok da en küçüğü 1,5, en büyüğü 7 yaşındaki 5 torununa bu durumu anlatamadığını kaydetti. Torunlarının Yumurcak TV'nin müdavimi olduğunu belirten Aygün, “Diğer çizgi film kanallarının, çocukların gelişimine olumlu katkısı yok. Ancak Yumurcak TV öyle değildi. Torunlarım kanalı açtığında siyah bir ekran geldi. ‘Yumurcak neden açılmıyor?' diye sordu. Boynunu büktü. Ben de bu durumu anlatamadım.” dedi. Özel sektörde çalışan 3 çocuk babası 39 yaşındaki Mikail Çil de sansüre tepki gösterdi. Çil, “Çocuklarım kaç kez bana ‘Baba, Yumurcak TV neden kapandı?' diye sordu.” ifadelerini kullandı.

Televizyonu tamamen kapattık

Lise öğrencisi İbrahim Koç da Samanyolu Televizyonu dizilerinden Çınarın Gölgesinde ve Ekip 1 dizilerini izlediğini söyledi. Koç, “Bir sürü kişi işsiz kaldı. Biz de ailecek televizyonu kapattık. Artık hiçbir kanalı açmıyoruz.” diye anlattı. 4 çocuk annesi 8 torun sahibi, 70 yaşındaki Ruhi Naz Aydın da “Küçük Gelin'i izliyordum. Hepimiz bu ülkenin evladıyız. Neden böyle yapıyorlar? Samanyolu'ndan ne istediler?” diye konuştu.Samanyolu Yayın Grubuna ait Yumurcak TV frekansı ayarları için gerekli tüm bilgiler sayfamızda derli toplu hizmetinizde.

Türksat’tan çıkarılan  Yumurcak TV canlı izle, dün Ankara’daki binasını satmıştı.

Binanın satıldığını ise CHP İstanbul Milletvekili Barış Yarkadaş duyurdu. Yarkadaş, Yumurcak TV yöneticilerinin Ankara’daki Samanyolu TV’nin de içinde bulunduğu medya grubu binasını 6,5 milyon dolara sattığını açıkladı.

Türksat 4A Yumurcak TV canlı izle neden açılmıyor

Grubun uydudan çıkartıldığı sırada yapılan yüksek meblağlı satışın normal bir satış olmadığı ileri sürülürken, satışın CHP milletvekili tarafından duyurulması da ilginç bulundu.

Astra 4A uydusundan Samanyolu TV'yi izlemek için aşağıdaki frekansları kullanabilirsiniz...
ASTRA 4A 4.9 DERECE DOĞU UYDUSU Frekans: 12.692 Polarizasyon: Horizontal (H) Sembol Oranı: 2400 Fec: 7/8

HOTBİRD uydusundan Samanyolu Avrupa TV'yi izlemek için aşağıdaki frekansları kullanabilirsiniz...

Samanyolu Yayın Grubu’na ait televizyon kanalları ve radyoları 00.00 itibariyle TÜRKSAT’tan çıkarıldı. Samanyolu Grubu'nun yayınları, karasal yayınla beraber Hotbird ve Astra uydusu üzerinden devam ediyor. Samanyolu yayınlarına internet üzerinden de ulaşılabiliyor. İşte SamanyoluAvrupa'nın frekans ayarları...

Irmak TV yayınları için de aşağıdaki işlemleri gerçekleştirmeniz yeterli olacaktır.

 

Belgede adı geçen televizon kanalları ve radyolar bu geceden itibaren Türksat üzerinden artık yayın yapamayacak. Türksat'ın aldığı bu karardan sonra uyarı yazısı Samanyolu'na gönderilmişti.

Samanyolu Grubu'nun kanalları Digitürk, Kablo TV ve Teledünya'dan da çıkarılmıştı.

Türksat, Samanyolu grubu altında faaliyet gösteren Ebru TV, Mehtap TV, Samanyolu Haber, Yumurcak TV'nin de aralarında bulunduğu kanallar ile radyoların sözleşleşmesini yenilemedi.

Bu arada, FETÖ’ye bağlı Samanyolu Yayın Grubu’nun, 500’e yakın kişiyi işten çıkarırken bir yandan da televizyon kanallarına ait tüm teknik cihazları evlere taşımaya başladığı belirtildi. Gaberine göre,  FETÖ medyasındaki yaprak dökümü devam ederken, örgüt olası bir el koyma durumuna karşı da mal kaçırma telaşına düştü. Samanyolu Yayın Grubu da önlem olarak binanın içini boşaltma çalışmalarına hız verdi. Edinilen bilgilere göre Samanyolu TV, 10’a yakın jeneratör kamyonunu İstanbul’un içindeki belli başlı adreslere sakladı. İçindeki malzemelerin bir çoğunu da FETÖ’ye bağlı üyelerin villalarına yerleştiren Samanyolu yönetimi televizyon binasında bulunan bir çok kamera ve elektronik malzemeleri de örgüt üyesi kişilerin evlerine stokladı.

YENİ ADRES ALMANYA

Samanyolu Grubu’na bağlı SHaber Televizyonu’nu da bütün elemanların işlerine son vererek yayınlarına Almanya’dan devam etme kararı aldı. Türksat’tan çıkarılmasıyla birlikte Türkiye içinde yayın yapma umudunu kaybeden kanallar Almanya’da stüdyo kiraladı.

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Misafir Avatar
ahmet 3 yıl önce

abi sizden sikayetcigim acın kanaları

Misafir Avatar
ahmet 3 yıl önce

abi sizden sikayetcigim acın kanaları

YGS LYS Üniversite Taban Puanları 2016 Üniversite...
Sınavları YGS LYS Üniversite Taban Puanları 2016 Üniversite Başarı Sıralaması-Pazaryolu Haber Merkezi...

Haberi Oku